Derby w Trzciance na remis.

Bez wątpienia wydarzenie 9. kolejki IV ligi. Lider tabeli na półmetku jesiennej rundy – Lubuszanin Trzcianka kontra 3. drużyna – Iskra Szydłowo i remis 2 : 2 / 0 : 0 /.

Takie mecze jak dzisiejszy elektryzują kibiców w regionie. Od kiedy oba zespoły spotykają się w IV lidze, to nigdy emocji nie brakowało. Dokładnie 30 sierpnia 2014 r. Iskra przegrała z Lubu u siebie 1 : 3. Od tej porażki były już same wygrane – dokładnie 4. W lidze 3 i w PP 1. Najbardziej pamiętamy wygraną 1 : 0 z 14 maja tego roku, kiedy to Darek Juracki strzelił zwycięskiego gola w ostatniej akcji, w doliczonym czasie gry na boisku w Trzciance.

Przed sezonem krążyły nieuzasadnione opinie, że Lubuszanin nie będzie się liczył w tym sezonie o awans po odejściu kilku podstawowych zawodników z Wojtkiem Wypuszem na czele. I co ? Lubu nie tylko się nie osłabił ale sprawia wrażenie mocniejszego.

Iskra ma mocną ekipę ale kontuzje, jakie prześladują nasz zespół w ostatnim czasie zadania trenerowi Kowalskiemu nie ułatwiają. Dzisiaj zabrakło Adriana Mikołajczaka, Krzysia Wojciechowskieg i Michała Fertikowskiego. Nie w pełni sił Turkowiak i Hermanowicz.

Dzisiejszym remisem Lubuszanin przerwał passę porażek z Iskrą. Niewiele brakowało a Iskra wygrałaby dziś ponownie. Na 25 minut przed końcem prowadziliśmy 2 : 0 po bramkach Cyruka i Kosińskiego i wydawało się, że Lubuszanin się odsłoni a my z kontry strzelimy kolejne bramki. Było jednak inaczej.

Lubuszanin ponownie udowodnił, że potrafi się podnosić i po dwóch identycznych rzutach wolnych wyrównał. Do tego ostatnie 10 minut graliśmy w 10 po czerwonej kartce Kłączyńskiego / 2 x ż.k. / i licznie przybyli kibice z Szydłowa przezywali stresy do końca.

Kibice z Trzcianki powiedzą, że Lubu powinien wygrać a kibice z Szydłowa, że to nam należało się zwycięstwo. Myślę, że sytuacji na strzelenie bramek oba zespoły miały po równo a wynik 2 : 2 nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Na uwagę zasługuje bardzo dobre zachowanie kibiców z obu stron i bardzo dobrze przygotowane boisko.

BRAMKI : CYRUK 48 min. i KOSIŃSKI 65 min.

ISKRA SZYDŁOWO: BRUSKI, JURACKI, KŁĄCZYŃSKI / cz.k. w 81 min. /, HERMANOWICZ, MICHOREK, CIUPA, POPIOŁEK / SKWAREK /, CYRUK / NAWROCKI /, PIETROWSKI / TURKOWIAK /, KOSIŃSKI / BEDNARZ/.

REZERWOWI: SKUZA, PINKOWSKI, FERTIKOWSKI.