Wicelider przyjechał do Szydłowa

GROM Plewiska, który zajmuje pozycję wicelidera po 13 kolejkach był dzisiaj przeciwnikiem Iskry Szydłowo. Mecz zakończył się wygraną Iskry 4 : 3 / 1 : 1 /.

GROM Plewiska wygrywa mecz za meczem i z 9 zwycięstwami / 3 remisy i 1 porażka / przyjechał do Szydłowa raczej w roli faworyta. Co prawda mamy w pamięci wysokie zwycięstwo naszego zespołu 7 : 0 na koniec poprzedniego sezonu ale Grom dzisiaj to zupełnie inna drużyna. Iskra wygrała ostatnio wysoko w Pobiedziskach ale kontuzje jakie prześladują zespół trenera Kowalskiego powodują, że na każde, kolejne spotkanie zespół wychodzi praktycznie w innym składzie. Np. w Pobiedziskach w roli lewego obrońcy zagrał Bednarz, napastnik. Dzisiaj podobnie i znowu bardzo dobrze.

Niezły horror zafundowała miejscowa Iskra swoim kibicom. Stracony gol w 20 min. nie zapowiadał nic dobrego. Udało się jednak przed przerwą wyrównać / piękny gol Pawła Nawrockiego / i wróciła nadzieja na dobry wynik. Kibice obserwowali bardzo dobre widowisko w pierwszej połowie i nie przypadkiem Grom jest wiceliderem.

Po przerwie szybko zdobywamy dwie bramki. Najpierw, w 48 min. Łukasz Kłączyński dobija piłkę po strzale Popiołka a 5 minut później prowadzimy już 3 : 1 po golu Sebastiana Mikołajczaka. Bezpieczna przewaga ale dużo czasu do końca. Grom podkręca tempo, gra się zaostrza z obu stron. W 71 min., po prostym błędzie w polu karnym tracimy bramkę na 3 : 2 a w 83 min. jest już remis 3 : 3. Sprawa wyniku otwarta. Oba zespoły dążą do wygranej. Napięcie i nerwy z obu stron. Na ławkach trenerskich nie wytrzymują trenerzy i rezerwowi.

W 93 min. strzelamy zwycięską bramkę. Po wrzutce w pole karne z wolnego, bramkę głową zdobywa Marek Hermanowicz. Szał radości i bardzo cenna wygrana.

11 listopada Iskra jedzie do Wysokiej, gdzie o 11.00 zmierzy się z miejscowym GLKS. Zapraszamy !.

ISKRA SZYDŁOWO: SKUZA / BRUSKI od 90 min. /, KŁĄCZYŃSKI, MIKOŁAJCZAK S., HERMANOWICZ, BEDNARZ / JURACKI od 60 min./, MICHOREK, POPIOŁEK, NAWROCKI / CIUPA od 54 min. /, KOSIŃSKI, CYRUK, TURKOWIAK / FERTIKOWSKI od 68 min./.

REZERWOWI: PINKOWSKI, WOJCIECHOWSKI.