W Dopiewie 3 : 3 / 1 : 2 /.

Po 2. efektownych wygranych i cennym remisie w Kórniku, Iskra wyjechała po punkty do Dopiewa. Miało być łatwiej bo Dopiewo jak na razie gra słabo.

Miało być ale łatwo nie było i trzeba się cieszyć, że mimo niekorzystnego wyniku dla Iskry / w pewnym momencie było już 1 : 3 /udało się doprowadzić do remisu i uratować 1 punkt. Może remis 3 : 3 nie jest dla Iskry dobry ale biorąc pod uwagę kontuzje naszych zawodników / Góźdź, Górzny /i fakt, że mimo słabszego dnia udało się nie przegrać to trzeba to uszanować – mówił po meczu trener Piotr Sochacki. Słaba pierwsza połowa i brak strzałów na bramkę dopiero rozmowa w szatni i zmiany dały lepszy rezultat w drugiej połowie – dodaje trener.

Z GKS Dopiewo nasz zespół ma dodatni bilans. 3 remisy / 2 razy 1 : 1 i 2 : 2 / jedna porażka u siebie w listopadzie 2015 r. 1 : 2  i dwie wygrane w Dopiewie 2 : 1 w maju 2016 r. i 2 : 0 w listopadzie 2016 r. / awansem z wiosny 2017 /.

W tym sezonie Dopiewo ma 3 punkty i zajmuje 15 miejsce w tabeli / 1 wygrana i 6 porażek /. Iskra 10 punktów i 8. miejsce / 3 wygrane, 1 remis i 3 porażki /. Statystyki przed meczem przemawiały na naszą korzyść.

Gdyby w 3 min. strzał Górnego dał nam prowadzenie, pewnie by było inaczej. Mateusz w swoim stylu wyszedł sam na sam ale bramkarz gospodarzy obronił piłkę zmierzającą do sitki przed polem karnym rękami. Bramka nie padła a bramkarz otrzymał tylko żółtą kartkę. Sędzia tłumaczył, że jego zdaniem piłka nie zmierzała w światło bramki.

Gospodarze strzelają 2 bramki po stałych fragmentach. Rzut rożny i Rzut wolny po strzałach głową. My po rogu dostajemy prezent po golu samobójczym. Pierwsza połowa przegrana 1 : 2 i na domiar złego, po fatalnym błędzie bramkarza, na początku drugiej połowy przegrywamy już 1 : 3.

Reaguje trener, wprowadza na boisko Kwiatkowskiego i Polaka / kibice pytali czemu nie grali od pierwszej minuty / i Iskra zaczyna przeważać i stwarzać sytuacje. W efekcie po strzałach Skwarka i Górnego ratujemy remis.

Iskra nie przegrała od 4. kolejek i jest to na pewno sukces ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i ze słabym Dopiewem, zdaniem kibiców wypadało wygrać. Szanujmy to co mamy. 8 punktów w 4. meczach to 2 punkty na mecz. Ja osobiście uważam, że to świetny wynik.

ISKRA SZYDŁOWO: SKUZA, POZNAŃSKI / KWIATKOWSKI /, KOTIUSZKO, DOLNY, GÓRNY, SKWAREK, KOTOWICZ / KOMENDERSKI /, WALKOWIAK, ALTAIR / WARYKASZ /, HEJAK, PAŃCZYSZYN / POLAK /.

REZERWOWI: NAJDEK, KISIEL, GÓRZNY.