Cenne zwycięstwo juniorów w Pile.

Juniorzy Iskry Szydłowo pokonali swoich rówieśników z KP Piła na ich boisku 1 : 0 / 0 : 0 / po bardzo emocjonującym, rozegranym w deszczu meczu.

Długo oczekiwane spotkanie na szczycie. Mecz dla obu zespołów bardzo ważny i prestiżowy. Lider i wicelider ligowej tabeli.

Nie to jednak elektryzowało kibiców i działaczy obu drużyn. KP Piła prowadzona przez byłego trenera Iskry Szydłowo – Tomasza Kowalskiego, asystent trenera Kowalskiego to były piłkarz Iskry – Paweł Nawrocki i wreszcie KP Piła wspierana finansowo przez, niestety byłego już sponsora Iskry Szydłowo. Nie wymieniam nazwiska bo Pan Sławek chce pozostać anonimowy. W Szydłowie pozostał żal, że mimo takich argumentów jak doba atmosfera, zaangażowanie grupy ludzi, trenujących 160 zawodników, drużyny grającej od 5 – ciu sezonów w IV lidze nie udało się zatrzymać sponsora na dłużej. Zdecydowano o budowaniu piłki w Pile od podstaw. Powodzenia.

Wszystko to powodowało widoczne napięcie w przedmeczowych zapowiedziach i podczas meczu, który zgromadził sporą grupę kibiców obu drużyn. Obie strony miały coś do udowodnienia.

Kibice z Piły musieli przełknąć gorzką pigułkę bo przegrana 0 : 1 na własnym boisku z zespołem z małej gminy boli. Do tego jeden gol dla Iskry w 55 min. nieuznany. Z jakiego powodu ? nikt na trybunach nie był w stanie odpowiedzieć. Odpowiedź zna sędzia.

Gospodarze kończyli mecz w 8, gdyż za czerwone kartki / czytaj 2 x żółta / trzech piłkarzy KP Piła “Wyleciało” z boiska. jeden w 60 minucie a dwaj pozostali w doliczonym czasie gry, co nie miało już wpływu na wynik. Przegrywać też trzeba umieć – słychać było wśród kibiców.

Pierwsza połowa z lekką przewagą miejscowych. Druga zdecydowanie dla Iskry. Oba zespoły miały swoje sytuacje ale to Iskra okazała się bardziej skuteczna. Trener Kwiatkowski zostawił na ławce 2 mocnych zawodników. Górzny, IV ligowiec i Ćwiek pojawili się na boisku w drugiej połowie i w grze było to widać. Ćwiek zdobył zwycięską bramkę a wcześniej jedną, nieuznaną a Mikołaj Górzny stwarzał zagrożenie z przodu. Taktyka, nos trenera i ryzyko – cieszył się po meczu popularny Kwiatek

Ładnie zachował się po meczu sponsor KP Piła, który pogratulował trenerowi Kwiatkowskiemu wygranej.

Dzisiejsza wygrana w całości zrekompensowała mi wczorajszą porażkę seniorów z Wartą Międzychód – mówił zadowolony prezes Iskry Szydłowo – Rafał Szczanowicz.

ISKRA SZYDŁOWO: KOWALSKI P., MICHOREK / ĆWIEK /, KIERUJ, KAMIŃSKI, WEGNER, MILACHOWSKI, JELEŃ / GÓRZNY /, PŁOTKA, KOWALSKI G., BUŁYK, WOJTOWICZ

REZERWOWI: GÓRNY, JANUSZKIEWICZ, JASIŃSKI.

Bramki Dariusz Furgała

IMG-20171022-WA0000

Rezerwy Iskry Szydłowo wygrały 3 : 0 / 1 : 0 / z Błyskawicą Bronisławki po bramkach Zupnika, Bębna i Oleckiego.

ISKRA SZYDŁOWO II: SKUZA, OLECKI, STASIAK, KOTELA, SZAFRANIEC, KOMENDERSKI S., BĘBEN, WOJTNIAK, SIUDA, ZUPNIK, BACZKOWSKI i ROZENTAL.