Dwa oblicza Iskry w Wągrowcu.

Przełożony z soboty mecz Nielby Wągrowiec z Iskrą Szydłowo rozegrano w niedzielę na sztucznej nawierzchni. Nielba wygrała 1 : 0 / 1 : 0 /.

Mecze Iskry Szydłowo z Nielbą Wągrowiec zawsze budziły duże zainteresowanie i zawsze były emocjonujące. Zarówno te w lidze jak i w pucharze Polski na szczeblu OZPN Piła. Raz w finale tych rozgrywek lepsza była Iskra Szydłowo u siebie i raz wygrała Nielba w Wągrowcu. Na jesieni, w lidze, w Szydłowie lepsza Nielba. Dzisiaj przyszedł czas na rewanż.

Rewanż się nie udał bo Iskra przespała pierwszą połowę. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie oddaliśmy jeden strzał na bramkę Nielby z rzutu wolnego. Nielba od pierwszych minut zagrała agresywnie, czyli w ten sposób jak Iskra grała wcześniej. Jedna z akcji przyniosła gospodarzom prowadzenie w 35 min.. Była też poprzeczka w 4 min. i może jeszcze 1 lub 2 sytuacje bramkowe.

Druga połowa to zdecydowanie inny zespół Iskry Szydłowo. Gra na połowie Nielby, dużo sytuacji bramkowych, serie rzutów rożnych i do tego walka i zaangażowanie. Zabrakło szczęścia i skuteczności. Nielba ustawiona po przerwie na kontrę i taka taktyka mogła dać gospodarzom jeszcze 2 bramki ale bardzo dobrze bronił Dawid Najdek.

Szkoda bo remis był na pewno w zasięgu Iskry. Warunek – gra przez 90 min. tak, jak w drugiej połowie. Naszą grę w drugiej części gry chwalili obiektywni kibice z Budzynia, Gołańczy i Szamocina. Na pewno nie mamy się czego wstydzić.

Na pewno gra na sztucznej nawierzchni dawała handicap gospodarzom, którzy wyszkoleniem technicznym przewyższają zespół z Szydłowa. Pewnie dlatego robili wszystko, żeby wczoraj nie grać na trawie tylko dzisiaj na sztucznej nawierzchni. Przed meczem oglądaliśmy boisko trawiaste i było zdecydowanie w lepszym stanie niż boisko w Szydłowie tydzień temu,podczas meczu z Tarnovią. Nie jest to żadne tłumaczenie bo warunki dla obu zespołów były takie same ale …..

Za tydzień wyjazd do Obornik.

ISKRA SZYDŁOWO: NAJDEK, GÓŹDŹ, POZNAŃSKI / PAŃCZYSZYN /, KOTIUSZKO, GÓRNY, POLAK, KŁĄCZYŃSKI, BRODA / WARYKASZ /, ALTAIR, GÓRZNY / ĆWIEK /, KWIATKOWSKI.

REZERWOWI: LEŚNIEWICZ, DOLNY, KOTOWICZ.