Sparta Oborniki – Iskra Szydłowo 1 : 2 / 1 : 1 /.

Biorąc pod uwagę wynik z jesieni w Szydłowie / 7 : 0 dla Iskry /, dzisiaj, w Wielką Sobotę należało spodziewać się w Obornikach zwycięstwa. Iskra wygrała ale po ciężkim boju.

Sparta to solidny, mocny zespół. 9 – te miejsce w tabeli, 24 punkty i realna szansa na utrzymanie pozycji, gwarantującej grę w przyszłym sezonie w IV lidze. W ostatnich dwóch kolejkach porażka u siebie 1 : 4 z Lubuszaninem i remis 3 : 3 z Kotwicą też u siebie.

Wiadomo było, że łatwo nie będzie. W ogóle, początek naszego zespołu to same mocne zespoły. Tarnovia, Nielba, Sparta i za tydzień Lubuszanin i za dwa tygodnie, w Szydłowie Kotwica.

Każda zdobycz punktowa z tymi zespołami to dla naszego zespołu sukces.

Początkowe 20 min. to gra na naszej połowie i sytuacje bramkowe gospodarzy. Ograniczaliśmy się do wybijania piłki i to najczęściej niecelnie w aut lub do przeciwnika. Dopiero zdecydowana reakcja z ławki trenera Sochackiego zmieniła obraz gry. Częściej zagrażaliśmy bramce Sparty. W 25 min. Górny, po indywidualnej akcji podał do Ćwieka a ten z 2 m. strzelił w bramkarza. 7 minut później, w 37 min. Mateusz Górny, w sytuacji sam na sam dał nam prowadzenie. Na krótko bo gospodarze, 5 min. później wyrównali.

Po przerwie, w 56 min., pięknym strzałem z wolnego popisał się Paweł Kotowicz i odzyskaliśmy prowadzenie 2 : 1. Gospodarze bardzo chcieli i mieli swoje okazje, w tym słupek w 86 min. ale dzisiaj to my mieliśmy sporo szczęścia w końcówce no i ponownie pewnie i dobrze bronił Dawid Najdek. Pod koniec meczu wybronił w sytuacji sam na sam.

Żeby liczyć się w walce o utrzymanie, potrzebowaliśmy dzisiaj zwycięstwa. Po dramatycznej końcówce Iskra wywiozła z Obornik upragnione 3 punkty i jest to zasługa całego zespołu bez wyjątku.

Za tydzień jedziemy do Trzcianki i żeby wywieźć korzystny rezultat to nasza gra musi być jeszcze lepsza. Na pewno nie zabraknie ambicji i zaangażowania. Czekamy też na powrót do zespołu Łukasza Walkowiaka. Pamiętać należy, że Lubuszanin zrobi wszystko, żeby pomścić porażkę z Szydłowa z jesieni.

ISKRA SZYDŁOWO: NAJDEK, GÓŹDŹ / HEJAK /, WARYKASZ, POZNAŃSKI / KOTOWICZ /, KOTIUSZKO, GÓRNY / ZUBLEWICZ /, POLAK P., KŁĄCZYŃSKI, ALTAIR, ĆWIEK / POLAK SZ./, KWIATKOWSKI.

REZERWOWI: LEŚNIEWICZ, DOLNY, WALKOWIAK.