Iskra Szydłowo liderem !

Na jedną kolejkę przed końcem jesiennej rundy sezonu 2018/2019 w lidze Międzyokręgowej Poznań Wschód, Iskra Szydłowo została liderem po zwycięstwie 4 : 1 / 3 : 0 / z Pogonią Łobżenica.

Iskra odrobiła stratę 2 punktów do Sparty Oborniki, która przegrała u siebie z Huraganem Pobiedziska 0 : 4 i została liderem ! Brawo i gratulacje ale do końca rozgrywek daleka droga i nie popadamy w samozachwyt.

Pierwsze 15 minut to zdecydowana przewaga naszego zespołu i gra na połowie gości. Kolejne 10 minut gra toczy się w środku boiska. W 25 min. ładna dwójkowa akcja gości zakończona strzałem nad poprzeczką. W 31 min. Łukasz Broda strzela w bramkarza z paru metrów. Pogoń kontruje ale sędzia nie gwiżdże faulu, który zdaniem kibiców należy się Pogoni. Za chwilę sędzia gwiżdże spalonego , kiedy zawodnik gości wychodzi sam na sam. W obu przypadkach głośno protestuje trener Pogoni.

W 35 min., po indywidualnej akcji i asyście, Łukasza Skwarka, i Paweł Pańczyszyn pięknym, mierzonym strzałem w okienko daje nam prowadzenie 1 : 0.

37 min. kolejna kontrowersja. Zawodnik Pogoni przewraca się w naszym polu karnym ale sędzia nie dyktuje karnego. Protestuje trener i kibice z Łobżenicy. Gra toczy się dalej i w 38 min. strzelamy na 2 : 0. Patryk Warykasz podaje prostopadle do Patryka Polaka, Patryk strzela, piłka ociera się o zawodnika gości, myli bramkarza i wtacza się do bramki.

W 41 min. Błażej Foryś pudłuje z paru metrów dobijając odbity strzał Pańczyszyna. Za chwilę Błażej faulowany jest w polu karnym i mamy rzut karny. Pewnie strzela Łukasz Skwarek i na przerwę schodzimy z prowadzeniem 3 : o.

Po przerwie, ambitnie grająca Pogoń atakuje i dąży do zmiany rezultatu. Ogólnie mecz się uspokaja. Dopiero w 72 min. Łukasz Broda podwyższa na 4 : 0, ładnym strzałem w długi róg.

w 88 min. Pogoń strzela honorowego gola po błędzie w obronie i strzale przy słupku w sytuacji sam na sam.

W bramce gości były bramkarz Iskry Szydłowo – Olaf Bruski a w bramce Iskry były bramkarz Pogoni Łobżenica – Dawid Najdek.

Szczegółowe opinie w komentarzach trenerów i Pawła Pańczyszyna.

ISKRA SZYDŁOWO: NAJDEK, WARYKASZ, MAKUCKI, DOLNY, FORYŚ / BUŁYK /, POLAK / ALTAIR /, KŁĄCZYŃSKI, SKWAREK, BRODA, URBAŃSKI / KWIATKOWSKI /, PAŃCZYSZYN / GÓŹDŹ.

REZERWOWI: KOWALSKI, HEJAK.