Iskra Szydłowo na fali !

Dobra passa Iskry Szydłowo trwa. Kolejne, wysokie zwycięstwo, tym razem w lidze z Vitcovią Witkowo 5 : 1 / 3 : 1 /i oby tak dalej bo przed Iskrą jest jeszcze sporo ważnych meczów w tym sezonie. Te najważniejsze dopiero przed nami.

Wielu naszych oponentów powie, że przeciwnicy słabi i nie ma się z czego cieszyć. Może i tak ale nie raz przeciwnik był teoretycznie słaby a wynik niekorzystny.

Zresztą Vitcovia to wcale nie taki zły zespół. Do dzisiaj 14 miejsce w tabeli / 4 – 4 – 11 /. Wygrana w Łobżenicy 7 : 2 i nieznaczne porażki z Obornikami i Gołańczą. Do tego zespół ambitny i walczący do końca, obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi. Moim zdaniem jeszcze odbiorą punkty nie jednej drużynie.

Dzisiaj też goście rozpoczęli od prowadzenia. W 12 min., po złym wybiciu piłki z obrony poszła kontra lewą stroną i po ładnym strzale w długi róg bramki Najdka Iskra przegrywała 0 : 1. Pozostałe bramki strzelała już tylko nasza drużyna, no może z wyjątkiem bramki samobójczej na wyrównanie. Obrońca Vitcovii niefortunnie skierował piłkę w samo okienko własnej bramki. Była 20 min. i remis 1 : 1.

Dwie minuty później prowadzimy 2 : 1 po bramce Altaira. Asystę zaliczył Ratajczak, który ładnie podał wzdłuż linii bramkowej a nabiegający “Alti” kropnął w okienko.

w 33 min. jedna z ładniejszych akcji naszej drużyny. Skwarek przyjął długie podanie od Dolnego, pociągnął po lewej stronie, dograł w pole karne do Urbańskiego a ten odegrał do Wawszczaka. Michał w swoim stylu strzelił z 14 m., z pierwszej piłki nie do obrony. Zrobiło się 3 : 1. Do przerwy wynik się nie zmienia.

Po przerwie Vitcovia rusza do ataku z chęcią zdobycia gola kontaktowego. Mają dwa  rzuty rożne, rzut wolny, pośredni z naszego pola karnego ale gol nie pada.

65 minuta to popisowa, dwójkowa akcja Iskry. Urbański od połowy boiska wyprowadza kontrę i w odpowiednim momencie, prostopadłym podaniem uruchamia Wawszczaka, który rusza sama na sam. Kiwa w prawo bramkarza i strzela do pustej bramki. Prowadzimy 4 : 1.

Wreszcie w 80 min. Skwarek po akcji z lewej strony podaje mocno wzdłuż linii bramkowej a tam czeka nie kto inny tylko Michał Wawszczak i dopełnia formalności. Tym samym Michał kompletuje hattricka. Brawo zespół ! – pokrzykuje z ławki zadowolony trener Piotr Sochacki.

Już w środę gramy Z Notecią Dziembowo w półfinale Pucharu Polski o godz. 17.00 w Dziembowie a za tydzień jedziemy do Sparty Złotów. I w jednym i w drugim przypadku interesuje nas tylko wygrana.

Jutro / niedziela / Skup Złomu Cichy Iskra Szydłowo II gra o 14.00 w Szydłowie ze Zrywem Sypniewo – serdecznie zapraszamy !

ISKRA SZYDŁOWO: NAJDEK, BRODA, KOTIUSZKO, DOLNY, POLAK / HEJAK /, SKWAREK, WAWSZCZAK, WALKOWIAK, ALTAIR / KŁĄCZYŃSKI /, RATAJCZAK / BUŁYK /, URBAŃSKI / FORYŚ /.

REZERWA: SCHAEFER, MAKUCKI, PAŃCZYSZYN.