Iskra – Płomień 6 : 1 / 3 : 0 /.

Po tygodniowej przerwie przerwie w treningach, prosto z marszu na sparing z Płomieniem Połajewo. Po dobrym meczu Iskra Szydłowo wygrała 6 : 1, prowadząc do przerwy 3 : 0 .

“Pierwsze 35 min. znakomite i zagrane perfekcyjnie. Akcje skrzydłami, dośrodkowania i w efekcie 3 bramki. 10 min. gorsze i wyrównana gra” – tak mówił w przerwie trener Iskry Szydłowo – Piotr Sochacki swoim zawodnikom.

Wypada się zgodzić. Już w pierwszych 10 – ciu minutach 3 sytuacje 100 procentowe. Do tego niepodyktowany rzut karny za faul na Test 2, którego nie zauważył sędzia, ale też potrafił się w przerwie przyznać do błędu. Szacunek Panie sędzio.

Goście, którzy bardzo poważnie potraktowali sparing / przyjechali pełną 18. /, ustawieni na szybką kontrę. Mateusz Kunysz – trener Płomienia Połajewo, szczegółowo przed meczem postawił zadania. Udało się oddać dwa dobre, niewiele niecelne strzały na bramkę Kamila Czapli w 1 – szej połowie.

Druga połowa ze zmianami. Kolejne 3 bramki Iskry Szydłowo.

Płomień grał o zdobycie gola. Zawodnicy mobilizowali się w szatni i taki postawili sobie cel na drugą połowę, pomimo niekorzystnego rezultatu. Taka, ambitna postawa może się podobać. Gola zdobyli po bardzo ładnym strzale. Nie wykorzystali też rzutu karnego, gdyż nasz młody bramkarz – Patryk Kowalski świetnie strzał obronił / patrz video /.

W Iskrze zabrakło kilku zawodników / Mikołajczak, Skwarek, Kluk, Górzny i Wiśniewski /. Po kontuzji zagrali Kozak, Buczek i Altair. Z oceną ich gry musimy trochę poczekać. Dalej kontuzję kolana leczy Daniel Ratajczak.

Jak padały bramki:

1 : 0 w 24 min. Michał Pakuła z pola karnego po podaniu Test 1 i strzale w krótki róg;

Minutę później na 2 : 0 Test 1 strzałem po ziemi po podaniu Adriana Pietrowskiego;

Bramka na 3 : 0 – patrz video;

4 : 0 w 57 min. Michał Wawszczak z rzutu karnego / patrz video /;

5 : 0 w 63 min. Adrian Pietrowski po indywidualnej akcji od połowy boiska, krótkim zwodzie na 16. metrze i strzale po ziemi;

W 75 min. Łukasz Kłączyński głową.

W 87 min. honorowy gol po pięknym strzale z narożnika pola karnego w długi róg naszego bramkarza;

Obroniony rzut karny przez Patryka Kowalskiego w 77 min. / patrz video /- Brawo Patryk !

Za tydzień, w sobotę 11 lipca Puchar Polski w Szydłowie z Centrą Ostrów Wielkopolski o awans do ćwierćfinału na szczeblu Wielkopolski.

ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, TEST 2, KŁĄCZYŃSKI, ZIELIŃSKI, TEST 3, WALKOWIAK, FERTIKOWSKI, PIETROWSKI, TEST 1, PAKUŁA, WAWSZCZAK oraz KOWALSKI, BUCZEK, KOZAK,ALTAIR, MAKUCKI.

Wywiad: Czapla, Fertikowski, Zieliński