Wygrany sparing w Bydgoszczy.

2 : 1 / 1 : 0 / wygrała Iskra Szydłowo w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą, drużyną kujawsko – pomorskiej IV ligi. Mecz rozegrano na głównej płycie 20 tysięcznego stadionu.

Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza Bydgoszczpolski klub piłkarski z siedzibą w Bydgoszczy. Spadkobierca tradycji Wojskowego Klubu Sportowego Zawisza powstałego w 1946 roku. W czerwcu 2016 roku pierwszy zespół seniorów został zgłoszony przez SP Zawisza do udziału w rozgrywkach klasy B grupy Bydgoszcz III w sezonie 2016/2017. W sezonie 2018/2019 wywalczył awans do IV ligi (gr. kujawsko-pomorskiej).

Bardzo dobra pierwsza połowa. W 6 min. Michał Wawszczak w sytuacji sama na sam po podaniu Michała Pakuły lobuje bramkarza ale piłka min. mija lewy słupek bramkarza.

Cztery minuty później Michał jest już skuteczny i po podaniu Łukasza Kłaczyńskiego strzałem po ziemi daje Iskrze prowadzenie 1 : 0.

W 13 min. Kamil Czapla broni w sytuacji sam na sam ostry strzał gospodarzy.

W 37 min. prostopadłe, dlugie podanie Daniela Kozaka na prawo do Michała Pakuły, strzał Michała broni bramkarz.

To najciekawsze akcje z pierwszej połowy.

Początek drugiej połowy i zdecydowanie lepsza gra Zawiszy. Grają szybciej i agresywniej. Iskra zepchnięta do obrony. Dużo niecelnych podań i brak zdecydowania.

W 49 min. w ostatnim momencie wybijamy na róg ale w 56 min. faul w polu karnym, rzut karny i gospodarze wyrównują na 1 : 1. Od tego momentu Iskra zaczyna grać lepiej ale razimy nieskutecznością.

W 61 min. Łukasz Skwarek w sytuacji sam na sam strzela min. obok bramki.

W 69 min. Adrian Pietrowski po podaniu Adriana Mikołajczaka wchodzi w pole karne, strzela i po nodze bramkarza piłka wychodzi na róg.

W 76 min. Dominik Kluk dogrywa do Wysockiego w pole karne . Strzał obok słupka.

W 78 min. Michał Fertikowski strzela niecelnie z pola karnego po ładnej, składnej akcji.

W 87 min. Michał podwyższa na 2 : 1 bezpośrednio z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego, strzałem w długi róg bramkarza.

Wreszcie w 90 min Dominik Kluk, po akcji lewą stroną strzela z pola karnego, broni bramkarz a sędzia kończy mecz.

To kolejny mecz sparingowy z mocnym rywalem. Kolejne zmiany w ustawieniu. Trener Piotr Sochacki szuka najlepszych rozwiązań. Ma z czego wybierać. Chętnych do gry w pierwszej jedenastce ponad 20. W nadchodzący weekend nie gramy.

Kolejny mecz sparingowy za tydzień we wtorek z Notecią Czarnków w Czarnkowie. Godzina jeszcze nie ustalona.

ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, KŁĄCZYŃSKI, MIKOŁAJCZAK, KOZAK, GOŹDZIKOWSKI, ANTCZAK, PAKUŁA, ALTAIR, WAWSZCZAK, PIETROWSKI, BUCZEK oraz GÓRZNY, FERTIKOWSKI, MAKUCKI, GRUNTKOWSKI, ZIELIŃSKI, SKWAREK, KLUK, WYSOCKI, SZWEDEK.

Nie zagrał WIŚNIEWSKI – kontuzja i WALKOWIAK – wyjazd.