Iskra Szydłowo wraca w pięknym stylu!.

Iskra Szydłowo przerwała serię 4. zwycięstw drużyny Wilki Wilczyn, wygrywając w Szydłowie 4 : 1 / 1 : 0 /i tym samym poprawiła nastroje kibiców po porażce w Krobi. Powody do optymizmu daje też styl w jakim nasz zespół wygrał dzisiejsze spotkanie.

Wilczyn – dawne miasto, obecnie wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie konińskim, w gminie Wilczyn. Leży nad Jeziorem Wilczyńskim. Liczba ludności 6200.

Wilki Wilczyn na fali. Ostatnio 4 wygrane z rzędu. Ostatnio 3 : 0 u siebie z Kotwicą Kórnik. 12 miejsce, 19 punktów / 6 – 1 – 6 /.

Iskra Szydłowo po znakomitym początku / 2 remisy i 6 wygranych /obniżyła loty. Szczególnie ostatnio. W lidze porażka w Krobi i w pucharze z Wartą. Ogólnie nie jest źle bo jesteśmy na 5. miejscu z 23. punktami, co daje 1,77 punktu na mecz. Niestety tracimy dużo bramek. Dzisiaj szansa na rehabilitację. Wykorzystana !. Brawo zespół !. W roli kapitana zespołu – Łukasz Kłączyński.

Już w pierwszych 5. minutach mieliśmy 3 sytuacje na gola. Michał Wawszczak, Jędrzej Wiśniewski i Wojtek Szwedek.

W 10 minucie prowadzimy 1 : 0 po golu samobójczym. Akcja po prawej stronie, dośrodkowanie w pole karne, zamieszanie i gol.

24 min. Wilki akcja po lewej, strzał min. obok;

25 min. ponownie Wilki strzelają groźnie, min. niecelnie;

W odpowiedzi Jędrzej Wiśniewski strzał niecelny i Jakub Zieliński głową nad poprzeczką

31 min. Kamil Czapla broni strzał po przechwycie;

W 35 min. piękna akcja Iskry. Długie podanie do Wiśniewskiego, Jędrzej dośrodkowuje w pole karne a Michał Wawszczak nieczysto trafia z woleja ;

od 25 min. Wilki maja nieznaczną przewagę . Nasi cofnięci i czekający na przechwyt i kontrę;

W 40 min. widzieliśmy piłkę w naszej bramce. Lekki, sytuacyjny strzał min. minął słupek;

43 min. ponownie Kamil broni strzał głową zmierzający w okienko.

Do przerwy 1 : 0 i świadomość, ze Iskra drugie połowy gra lepiej.

W drugiej połowie pokazuję się Michał Fertikowski, który 3 razy idealnie dogrywał i Iskra strzelała bramki.

W 50 min. akcja “Fertika” po lewej, ostre dogranie w pole karne a tam jest Jędrzej Wiśniewski i dopełnia formalności. Mamy 2 : 0.

52 min. Kłączyński głową nad poprzeczką po rzucie rożnym;

58 min. kontra Gości i strzał obok spojenia;

61 min. ponownie akcja Michała, dogranie do Jędrzeja i prowadzimy 3 : 0.

Dwie minuty później w zamieszaniu pod naszą bramką tracimy gola na 3 : 1;

73 min., w roli głównej Michał Fertikowski, który strzelił z 20 m a odbita piłkę dobił Michał Wawszczak na 4 : 1 i wylądował w kałuży z błotem demonstruje swoją radość;

74 min. groźny strzał broni Czapla na rzut rożny;

81 min. “Fertik ” podaje do Wawszczaka, Michał sam na sam ale bramkarz broni;

82 min. Wilki mają sam na sam ale Czapla broni;

84 min. Dominik Kluk strzela nad poprzeczką;

w 88 min. sam na sam Daniel Ratajczak broni bramkarz nogami;

Wygrywamy ważny mecz. Jesteśmy w górnej części tabeli. Cieszy styl i zaangażowanie. Właśnie taki zespół chcemy oglądać !.

ZAPRASZAM DO POSŁUCHANIA WYWIADÓW. BRAMKI WKRÓTCE.

Jutro o 14.00 Iskra II Szydłowo zagra z drugą drużyna Leśnika Margonin.

ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, MIKOŁAJCZAK, ZIELIŃSKI,FERTIKOWSKI / GRUNTKOWSKI – Rafał wrócił po złamaniu reki /, PAKUŁA, KŁĄCZYŃSKI, WAWSZCZAK, GOŹDZIKOWSKI /RATAJCZAK /, WIŚNIEWSKI / SKWAREK /, SZWEDEK / ALTAIR /, PIETROWSKI / KLUK /.

REZERWOWI: GÓRZNY, MAKUCKI.