Fatalna końcówka !

Warta Międzychód, stary, dobry znajomy Iskry Szydłowo, lider IV ligi z dużymi szansami na długo wyczekiwany awans do III ligi. Iskra Szydłowo bez kompleksów. Jedziemy walczyć. Po meczu duży niedosyt. do 75 minuty była szansa na dobry wynik. Niestety w ostatnich 10. minutach tracimy 2. bramki i przegrywamy 3 : 1 / 0 : 0 /.

Warta Międzychód to aktualnie lider grupy mistrzowskiej z 56. punktami / 17 – 5 – 3 / po wygraniu zaległego meczu z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Iskra Szydłowo bez wygranej ale też z komfortem psychicznym, bez stresu i obaw przed spadkiem. Zbieramy doświadczenie jako beniaminek i jednocześnie patrzymy pod kątem nowego sezonu.

Oczywiście nie wygląda to dobrze jak przegrywamy kolejny mecz. Z tym, że trzeba mieć świadomość, że gramy z drużynami, które bez dyskusji należą do najlepszych w lidze. Victoria Września – lider przez kilkanaście kolejek, Pogoń Nowe Skalmierzyce – lider do meczu z Wartą, Warta Międzychód – aktualny lider. Pozostałe 4 drużyny zawsze w czołówce ligi itd.

5 lat temu Iskra wygrała w Międzychodzie 4 : 1 i 3 : 1 ale też pamiętamy porażkę z przed 2. lat 0 : 8. A dzisiaj ?

Dzisiaj po naprawdę dobrej grze / transmisja na Fb Wary Międzychód /Iskra przegrała z wyżej notowanym zespołem 3 : 1 ale szansa była co najmniej na 1 punkt.

Do 65 minuty Iskra prowadziła równorzędną walkę. W 65. minucie objęliśmy nawet prowadzenie po rzucie rożnym i golu Adriana Mikołajczaka. W 75 min. Warta wyrównała po bardzo ładnej akcji. Było 1 : 1 i niewiele do końca. Wydawało się, że damy radę ale jak to już bywało wcześniej / Września, Gołuchów /w ostatnich 10. minutach tracimy 2. gole i przegrywamy. Przegrywamy po naprawdę dobrej grze. Szkoda.

Osobiście uważam, że może to mieć związek z tym, że nasz zespół prawie w całości przechorował Covid. Może jest tak, że teraz naszym zawodnikom brakuje po prostu sił na całe spotkanie i w końcówkach pojawiają się błędy i w efekcie porażki. Z drugiej strony widać, że mimo porażek zespół trenera Piotra Sochackiego stać na wiele i nawiązywanie walki z najlepszymi z ligi. Porażki bez konsekwencji ale wizerunkowo i psychicznie nie jest najlepiej. Czekamy na przełamanie za tydzień.

ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, MIKOŁAJCZAK, BUCZEK, PAKUŁA, KŁĄCZYŃSKI, SKWAREK, WALKOWIAK, GOŹDZIKOWSKI, WIŚNIEWSKI, SZWEDEK, PIETROWSKI.

REZERWOWI: KACZMAREK, GRUNTKOWSKI, KLUK, WAWSZCZAK, ALTAIR, ANTCZAK, KOZAK, RATAJCZAK.

Jerzy Siwiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.