I przyszło przełamanie !.

Sobota, 17 kwietnia, godz. 13.00, Szydłowo. Miejscowa Iskra gra o przełamanie zlej pasy z Odolanovią Odolanów. Przełamanie przyszło za sprawą dwóch bramek Adriana Mikołajczaka i wygranej 2 : 1 chociaż do 81 minuty to Odolanovia prowadziła 0 : 1.

Odolanów – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie ostrowskim, ludność – około 5 tys., do Szydłowa 250 km., około 3,5 godz. jazdy.

Odolanovia Odolanów w grupie mistrzowskiej na 7. pozycji / 35 punktów, 10 – 5 – 11 /, podbudowana ostatnim remisem z KKS Kalisz. Na jesieni, 11 listopada w Szydłowie był bezbramkowy remis.

Dzisiaj początek dla Iskry i trzy sytuacje bramkowe Michała Fertikowskiego. Do 25 minuty Iskra miała przewagę ale bramkę na 0 : 1 strzelił zespół Gości. Ładny strzał po ziemi z około 17 m. znalazł drogę do bramki Kamila Czapli.

Dążymy do wyrównania ale nasze akcje są rozbijane na linii pola karnego przez dobrze zorganizowaną obronę Odolanovii. Goście każde przejęcie piłki kończą szybkim kontratakiem po skrzydłach.

Do przerwy Iskra przegrywa 0 : 1.

Po przerwie obraz gry podobny. Iskra atakuje, mamy kolejne okazje / Wawszczak, Pietrowski, Wiśniewski, Goździkowski /. Goście groźnie kontrują i mają okazje do podwyższenia prowadzenia w 77, 78 i 78 min. Dobrze broni Kamil Czapla a dwa razy Odolanovia strzela nad poprzeczką.

Dopiero w 81 min. Adrian Mikołajczak, człowiek do zadań specjalnych idzie pod bramkę Gości i po rzucie rożnym głową strzela w okienko na 1 : 1. Na tym nie koniec. Adrian ponownie w polu karnym i w zamieszaniu podbramkowym, z bliska strzela na 2 : 1. Jest 88 minuta. Sędzia dolicza 4 minuty, Odolanovia atakuje i dąży do remisu. Naraża się na kontrę ale wynik zostaje nie zmieniony.

Iskra Szydłowo odnosi zwycięstwo i kończy tym samym passę porażek. Ulga i wreszcie to do nas uśmiecha się szczęście, którego wcześniej tak bardzo brakowało.

Odsyłam do pomeczowych wypowiedzi w wywiadach. Prawdopodobnie mecz będzie do obejrzenia na naszej stronie. Warto obejrzeć i posłuchać komentarza Wojciecha Dróżdża.

ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, MIKOŁAJCZAK, FERTIKOWSKI /WIŚNIEWSKI /, BUCZEK / ANTCZAK /, PAKUŁA, KŁĄCZYŃSKI, WAWSZCZAK, WALKOWIAK / KOZAK /, ALTAIR / RATAJCZAK /, GOŹDZIKOWSKI / GRUNTKOWSKI /, PIETROWSKI.

REZERWOWI: KACZMAREK, KLUK.