To nie tak miało być – Panowie !

DSC06157Dzień przed meczem Iskry Szydłowo z Mieszkiem Gniezno, pojawiła się informacja, że klub z Gniezna zwolnił trenera. Jaki to będzie miało wpływ na grę i wynik dzisiejszego spotkania ? Zastanawiał się przed meczem trener Kowalski.

Mieszko zanotowało dotkliwą porażkę z Lubuszaninem u siebie i wysoko wygrało z Margoninem. Iskra wygrała w Przyprostyni i zremisowała u siebie z mocnym Niechanowem.

Zmiana  trenera i ostatnia wygrana z Margoninem odmieniła zespół Mieszka Gniezno. Oni chcieli wygrać i od początku z takim nastawieniem wyszli na boisko.

Iskra ten mecz wygrała w głowach już przed meczem . Wydawało się, że to będzie spacerek, skoro Trzcianka 2 tygodnie wcześniej wygrała w Gnieźnie 6 : 1. Mówiło się, że Gniezno słabe w tym sezonie.

Przed sezonem apelowałem o pełne zaangażowanie w każdym meczu. Nic z tego. Dzisiaj na boisku nie było tego widać.

Potrafimy zagrać świetny mecz z mocnym przeciwnikiem / Nielba w PP, ostatnio Niechanowo / i przegrać z teoretycznie słabszym rywalem ( Piotrowo, Lwówek). Dzisiaj Gniezno.

Od 7 min. przegrywamy 0:1 po golu strzelonym w długi róg z pola karnego. Błąd obrony.

Przed przerwą wyrównał Mikołajczak, dobijając strzał Nawrockiego . Wydawało się, że druga połowa będzie nasza. Nic z tego . Na początku drugiej połowy tracimy gola po rzucie karnym / ręka w polu karnym /. Atakujemy chaotycznie bez pomysłu. Jedyna akcja Nawrocki – Kostecki i strzał w poprzeczkę w pełnym biegu. Jedna akcja bramkowa w drugiej połowie i nic więcej.

Brak akcji skrzydłami, gra środkiem pola krótkimi podaniami z chęcią wjechania z piłką do bramki, brak strzałów z dystansu chociaż padał deszcz i była śliska murawa, niecelne podania. Tak grał nasz zespół.

15 minut przed końcem wyglądało to tak, że Gniezno przegrywa i goni wynik, chociaż prowadziło 2 : 1. Pressing na naszej połowie i dobra gra w środku pola. My nic.

5 min. przed końcem problematycznym rzut karny i przegrywamy 3 : 1.

Za tydzień  mecz prawdy z Lubuszaninem, ale z taką grą jak dzisiaj blado to widzę . Przemilczę też komentarze sporej grupy kibiców z Szydłowa w trakcie i po meczu.

ISKRA SZYDŁOWO: KULACHA, JURACKI, SKIBA, DUDZIŃSKI / MIKOŁAJCZAK /, TRUSZCZYŃSKI, SKWAREK / LUBOŃSKI /, KLOFIK, KOSIŃSKI / PURCZYŃSKI – debiut w Iskrze /, MICHOREK / KWIATKOWSKI /, NAWROCKI, KOSTECKI.

REZERWA: SZAK, KOMENDERSKI, SYROKA.