Cenny remis z mocnym Huraganem.

DSC06360Siódma kolejka spotkań. Huragan Pobiedziska przyjechał do Szydłowa z nadzieją na kolejne 3 punkty. Iskra z takimi samymi nadziejami. Zakończyło się remisem 1 : 1.

Huragan po ostatnich dwóch wygranych na fali wznoszącej. Szczególnie wygrana przed dwoma tygodniami w Trzciance pokazała, że słaby początek / 2 porażki i remis / rozgrywek to już wspomnienie i mamy do czynienia z inną drużyną. Wygrana z Leśnikiem i ostatnio wyeliminowanie w Pucharze Polski Pelikana Niechanowo budził szacunek przed dzisiejszym spotkaniem.

Iskra Szydłowo nie gorzej. Dwie wygrane na wyjeździe, awans w ligowej tabeli, dobra atmosfera w szatni i na treningach. Przed dzisiejszym meczem optymizm i nadzieja na kolejną, trzecią wygraną z rzędu.

Pierwsze 16 minut bez sytuacji bramkowych z obu stron, nie licząc ładnego strzału z 20 m Klofika.

W 17 minucie groźny strzał napastnika Huraganu w boczną siatkę. W  23 minucie Kulacha ratuje nas w sytuacji „sam na sam”, wybijając nogami piłkę na róg. Strzał po rogu blokuje Purczyński.

W 28 minucie ponownie w sytuacji  „sam na sam” broni Kulacha a dobitką z pustej bramki  wybija Szymański. Dalej 0 : 0, ale przewaga po stronie Huragana. Bezbramkowy wynik utrzymuje się do przerwy. Po przerwie dalej inicjatywa po stronie gości, którzy w 62 minucie obejmują prowadzenie po złym wybiciu piłki głową przez naszego  obrońcę. Przegrywamy, ale trener Kowalski dokonuje zmian. Dążymy do wyrównania, atakujemy. 75 minuta Kosiński  w boczną siatkę z lewej strony pola karnego. Za chwilę Juracki robi to samo. Wreszcie wprowadzamy za Szymańskiego Kwiatkowski strzela głową na 1 : 1 w 84 minucie. Huragan odpowiada strzałem w spojenie słupka z poprzeczką, ale wynik utrzymuje się do końca.

Delegatem na meczu był syn słynnego, polskiego bramkarza Piotra Mowlika- Łukasz Mowlik. Przekazał nam kilka cennych uwag dotyczących ochrony obiektu. Bardzo dziękujemy. Klub w krótkim czasie wypełni wszelkie zalecenia

ISKRA SZYDŁOWO: KULACHA, SKIBA, DUDZŃSKI, MIKOŁAJCZAK / KOMENDERSKI /, PURCZYŃSKI / KOSIŃSKI /, MICHOREK, KLOFIK, SZYMAŃSKI / KWIATKOWSKI /, SKWAREK, LUBOŃSKI / JURACKI /, KOSTECKI.

REZERWOWI: SZAK, SYROKA.