Zasłużone 3 : 2 z Lechią Kostrzyn.

DSC08072Piłkarska karuzela nie zwalnia tempa. W sobotnie popołudnie do Szydłowa zawitała Lechia Kostrzyn. Po dobrej grze i nerwowej końcówce, Iskra wygrała zasłużenie 3 : 2.

1922 Lechia Kostrzyn, przed dzisiejszym spotkaniem niżej w ligowej tabeli od naszej drużyny. 10 miejsce z 37 punktami / 11 zw., 4 rem. i 9 por. /. Ostatnio wygrana 7 : 2 z Leśnikiem, remis 1 : 1 z Lubuszaninem i porażka 0 : 1 z Mieszkiem.

Iskra w formie i przede wszystkim dobra gra naszej drużyny w ostatnich meczach pozwalała mieć nadzieję na korzystny wynik.

Zaczęło się znakomicie.

5 minut i prowadzimy 1 : 0 po pięknej, zespołowej akcji –  Wojciechowski nie daje szans bramkarzowi gości.

W  10 minucie goście groźnie strzelają nad poprzeczką.

26 minuta ładny, zaskakujący strzał Nawrockiego minimalnie obok.

W 29 minucie nie trafia w piłkę Wojciechowski po podaniu w pole karne.

W 30 minucie Fertikowski z rzutu rożnego dośrodkowuje a tam jak zwykle jest Adrian Mikołajczak i podwyższa na 2 : 0 .

W 35 minucie goście minimalnie obok słupka.

W 45 minucie Fertikowski strzela w słupek, jęk zawodu. Kibice widzieli bramkę.

Druga połowa to zdecydowany atak gości i chęć odrobienia strat. Goście ryzykują, ale narażają się na kontrę.

69 minuta Klofik w doskonałej sytuacji chciał chyba lobować bramkarza a wyszło podanie w jego ręce.

75 minuta to właśnie piękna kontra, podanie Fertikowskiego do Jurackiego a Darek z dużym spokojem w długi róg na 3 : 0.

79 minuta rzut karny dla Lechii i robi się 3 : 1.

Chwilę później jest tylko 3 : 2 po akcji prawą stroną i bramce z kilku metrów.

Drugą akcję miał Klofik , ale jego strzał szczupakiem był minimalnie niecelny.

Do końca nerwowo, ale wygrywamy zasłużenie, co potwierdza trener Lechii. ( słuchaj wywiadu )

Cieszy dobra gra i forma naszej drużyny. Wszyscy zadowoleni i oby tak dalej. To był kolejny, dobry mecz – tak trzymać ! Brawo zespół !

ISKRA SZYDŁOWO: SZAK, SKIBA, MIKOŁAJCZAK A., SKWAREK, JURACKI, MICHOREK / SYROKA /, CIUPA, NAWROCKI / MIKOŁAJCZAK S., FERTIKOWSKI, LUBOŃSKI / KOSIŃSKI /, WOJCIECHOWSKI / KLOFIK /.

REZERWOWI: SKUZA, PURCZYŃSKI, KOMENDERSKI.

JUŻ W PONIEDZIAŁEK ZAPRASZAMY DO WĄGROWCA. O GODZ. 18.00 ISKRA DRUGI RAZ Z RZĘDU ZAGRA W FINALE PUCHARU POLSKI Z MIEJSCOWĄ NIELBĄ. PRZED ROKIEM, W SZYDŁOWIE FINAŁ BYŁ DLA NAS. NIELBA NA PEWNO BĘDZIE CHCIAŁA SIĘ ZREWANŻOWAĆ ALE CZY TO SIĘ UDA ? ZAPRASZAMY – EMOCJE GWARANTOWANE !

JESZCZE RAZ PRZYPOMINAMY O ZEBRANIU SPRAWOZDAWCZO – WYBORCZYM CZŁONKÓW KLUBU. WTOREK, GODZ. 19.00, CUK SZYDŁOWO. PROSIMY ZABRAĆ LEGITYMACJE CZŁONKOWSKIE.