Honorowa porażka w finale PP.

DSC08141XXXIX edycja Finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Piła. Poniedziałek, godz. 18.00, Wągrowiec. Puchar po dogrywce i rzutach karnych pozostał w Wągrowcu.

Na trybunach między innymi, przedstawiciel zarządu powiatu pilskiego – Pan Eligiusz Komarowski. Przewodniczący Rady Gminy Szydłowo – Pan Piotr Dróżdż, władze Wągrowca, Prezes OZPN Piła – Pan Mariusz Markowski, Pan Piotr Hajduk z WZPN Poznań  / przepraszam, że nie wymieniam pozostałych /. Bardzo ładna oprawa i Mazurek Dąbrowskiego na początek. Ładna pogoda. Tylko grać.

Przed dzisiejszym finałem zdecydowanym faworytem była Nielba Wągrowiec. Drużyna z czołówki III ligi, niedawno II liga, atut własnego boiska i przede wszystkim dobra forma w ostatnim okresie. Do tego doświadczenie, technika i zgranie całego zespołu.

Iskra za to bez kompleksów. Sam awans do finału drugi rok z rzędu, wielu uznało za duży sukces naszej drużyny. Kibice Iskry po dzisiejszej porażce też nie mieli najmniejszych zastrzeżeń do naszej drużyny. Porażka z uznaną marką ujmy nie przynosi, w dodatku po wyrównanej walce na całej długości boiska. Jeszcze przed meczem słychać było głosy, że Nielba odprawi nasz zespół z bagażem kilku bramek. Nic takiego się nie stało a do ostatnich minut pachniało niespodzianką.

Rzuty karne to tzw. loteria. Rok temu Iskra była górą, dzisiaj w ten sam sposób zrewanżowała się Nielba.

Iskra zaczęła znakomicie. Już w 2 min. wychodzimy na prowadzenie po bramce Fertikowskiego, czym w osłupienie wprawiamy licznie przybyłych kibiców gospodarzy. W 22 min. gospodarze doprowadzają do remisu z rzutu wolnego. Mimo wielu dogodnych sytuacji z obu stron, wynik nie zmienia się do końca regulaminowego czasu gry. Dogrywka też nie wyłania zwycięzcy. Jak przed rokiem w Szydłowie, strzelamy rzuty karne.

Dwa “pudła” na początek / raz broni bramkarz i raz strzał nad poprzeczką /naszej drużyny, przy celnych strzałach gospodarzy nie daje nadziei na wygraną. Gospodarze nie marnują szansy i wygrywają  ostatecznie 4 : 1.

Gratulacje za wygraną dla Nielby Wągrowiec !

Gratulacje dla Iskry za walkę do ostatnich minut i zostawienie zdrowia na boisku. Naprawdę wielki szacunek. Sponsor Iskry – Mieczysław Szczanowicz, Prezes Krzysztof Olecki i grupa około 120 kibiców podziękowała oklaskami naszej drużynie.

Miło było słuchać głosów z trybun np. ” Widać rękę trenera Kowalskiego “, ” Iskra gra jak równy z równym ” itp.

Do zobaczenia za rok.

ISKRA SZYDŁOWO: SZAK, SKIBA, MIKOŁAJCZAK A., JURACKI, SKWAREK, MICHOREK, CIUPA, FERTIKOWSKI, NAWROCKI / MIKOŁAJCZAK S./, WOJCIECHOWSKI, LUBOŃSKI / KOSIŃSKI /.

REZERWOWI: SKUZA, SYROKA, PURCZYŃSKI, KLOFIK, KOMENDERSKI.

Jerzy Siwiec

Bramki Dariusz Furgała

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.