Zdecyduje ostatnia kolejka !

Przedostatnia seria spotkań IV ligi północ, Iskra wyjechała do Dopiewa i po bardzo dobrej grze, szczególnie w drugiej połowie wygrała 2 : 1 / 0 : 1 /.

Dopiewo to bardzo mocny przeciwnik. Na jesieni, w tym sezonie w Szydłowie porażka 1 : 2. Wcześniej, w sezonie 2014/2015 r remis 2 : 2 w Dopiewie i wcześniej 1 : 1 w Szydłowie. Dzisiaj wreszcie Iskra wygrała i pozostała w grze o 1 -sze miejsce północnej grupy IV ligi.

Lider z Międzychodu pokonał u siebie GLKS Wysoka ale szampany muszą jeszcze poczekać. Zadecyduje ostatnia, 30-ta kolejka, gdzie Warta jedzie do Kotwicy Kórnik a Iskra podejmować będzie Grom Plewiska. Może Kotwica sprawi niespodziankę i wtedy Kórnik zaczniemy pisać z tej okazji przez “U” otwarte.

Nie byłem na meczu ale z telefonicznych relacji kibiców wynika jednoznacznie. Druga połowa to koncert gry naszej drużyny i w efekcie 2 bramki Jasia Turkowiaka. Janusz Olecki – wierny kibic i spiker – mówił po meczu, że tak dobrze grającej Iskry / 2 połowa / jeszcze nie widział. Prezes Olecki dodaje, że na bramkę Dopiewa sunął atak za atakiem a nasza drużyna kondycyjnie wytrzymała do końca i zabiegała przeciwnika.

Po meczu trener Kowalski powiedział:

“zagraliśmy kolejny dobry mecz, cieszę się że potrafimy się podnieść przy niekorzystnym wyniku i zdominować rywali, czego konsekwencją było zwycięstwo. Kluczem do zwycięstwa było narzucenie mocnego tempa przy naszym lepszym przygotowaniu fizycznym. Skład: Bruski, Mikołajczak Adrian, Mikołajczak Sebastian, Skiba, Juracki, Michorek, Ciupa, Nawrocki, Turkowiak, Cyruk, Fertikowski, na zmiany weszli: Popiolek, Komenderski, Kosinski i Skwarek. Na ławce pozostali: Pinkowski i Szak. Nieobecni: Kłączynski i Wojciechowski.”