Koniec przygody w Pucharach.

W 1/8 Wielkopolskiej edycji 2019/2020 Pucharu Polski Iskra Szydłowo stanęła na przeciwko Centry Ostrów Wielkopolski i po emocjonującym meczu przegrała 2 : 3 / 1 : 2 /, odpadając tym samym z pucharu. Szkoda ale też wstydzić się nie musimy.

Znakomicie przygotowane boisko, dezynfekcja szatni, dezynfekcja bramek przed meczem przez kierownika obiektu – Wojciecha Ratajczyka, na trybunach Wójt Gminy Szydłowo – Tobiasz Wiesiołek w towarzystwie prezesa Iskry Szydłowo – Rafała Szczanowicza i sponsora Mieczysława Szczanowicza, cały zarząd Centry Ostrów, Prezes Adam Luboński z Markiem Grochowskim. Duże zainteresowanie. Do tego szydłowska TV, nowe boksy w szatni gospodarzy / patrz galeria /. Po długiej przerwie Iskra Szydłowo gra wreszcie o stawkę.

Centra Ostrów Wielkopolski to 9. drużyna Wielkopolskiej, IV ligi po rundzie jesiennej /runda wiosenna nie odbyła się /. W sezonie 18/19 Centra zakończyła rozgrywki na wysokim, 5. miejscu z dorobkiem 64 punktów. W 1/16 Pucharu Polski obecnej edycji Centra pokonała Jarotę Jarocin 4 : 3.

Iskra Szydłowo znalazła się w 16 – tce najlepszych drużyn Wielkopolski po wygranej z Olimpią Koło 5 : 0. Wcześniej wygrany finał okręgu pilskiego z Notecią Czarnków 2 : 0.

Stawką dzisiejszego spotkania awans do ćwierćfinału.

Już w 7 min., po strzale z wolnego Michała Fertikowskiego Iskra mogła prowadzić. Bramkarz obronił strzał na słupek i w zamieszaniu piłka ponownie trafia w słupek. Gola nie ma.

Minutę później ponownie Michał przejął piłkę na połowie Centry, podał do nabiegającego Jędzrzeja Wiśniewskiego ale sędzia zagwizdał pozycję spaloną.

W 14 min. tracimy bramkę. Szybka akcja prawą stroną, dogranie w pole karne, strzał z około 10 m. i przegrywamy 0 : 1.

Centra zyskuje przewagę. Goście grają skrzydłami. Bronimy się skutecznie. Między 17 a 19 min. seria rzutów rożnych gości ale bez konsekwencji.

W 33 min. przegrywamy 0 : 2. W sytuacji sam na sam broni Kamil Czapla ale sprytna dobitka w długi, górny róg jest już skuteczna.

W 45 min. strzelamy bramkę do szatni z rzutu karnego po faulu na Adrianie Mikołajczaku. Skutecznym strzelcem – Jędzrzej Wiśniewski.

Wynik na styku i na pewno w drugiej połowie będzie ciekawie – słychać głosy kibiców.

Druga połowa zaczyna się od zdecydowanego ataku Iskry Szydłowo. Kolejnych okazji nie wykorzystuje Wiśniewski w 46 i 53 min., Michał Pakuła w 55 i Michał Fertikowski w 60 min. strzelając w poprzeczkę z wolnego.

W 62 min. świetna akcja Łukasza Skwarka, podanie na prawo do Kacpra Antczaka, dośrodkowanie i strzał Skwarka wybija obrońca gości z pustej bramki.

W 75 min. przegrywamy 1 : 3 po serii niecelnych podań w środku pola z obu stron, podaniu w środek naszych obrońców i ładnym strzale po ziemi w długi róg naszego bramkarza.

W 78 min. Kamil Czapla broni w sytuacji sam na sam.

W 93 min. ponownie rzut karny dla Iskry po ręce w polu karnym. Łukasz Kłączyński strzela w okno nie do obrony i sędzia kończy mecz.

Przegrywamy 2 : 3 ale po walce, zdobywamy cenne doświadczenie i mamy sporo materiału do przeanalizowania. W lidze postaramy się o rewanż.

Centrze gratulujemy i życzymy powodzenia w ćwierćfinale. Zapraszam do posłuchania wywiadów z trenerem Centry – Panem Mariuszem Posadzym i trenerem Iskry Szydłowo – Piotrem Sochackim.

ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, ZIELIŃSKI, MIKOŁAJCZAK,FERTIKOWSKI, KLUK / GRUNTKOWSKI /, PAKUŁA / WAWSZCZAK /, SKWAREK, WALKOWIAK / KOZAK /, PIETROWSKI / ANTCZAK /, WIŚNIEWSKI / KŁĄCZYŃSKI /, SZWEDEK.

REZERWOWI: GÓRZNY, MAKUCKI.