Prezent urodzinowy dla trenera !

Iskra Szydłowo – Olimpia 1920 Koło 3 : 1 / 2 : 0 /w 4. kolejce wielkopolskiej IV ligi i jest to znakomity prezent urodzinowy dla trenera Piotra Sochackiego. Po bardzo dobrym meczu przyszło zwycięstwo i oby to był dobry prognostyk na przyszłość. Piotrek jeszcze raz – 100 lat od kibiców, zarządu i piłkarzy.

Koło – miasto położone w województwie wielkopolskim, w Kotlinie Kolskiej, nad Wartą.
Położone przy drodze krajowej nr 92, autostradzie A2 i linii kolejowej Poznań – Warszawa. Około 22 tys. mieszkańców. 3 godziny jazdy od Szydłowa.

Olimpia Koło po 3. kolejkach na 14. pozycji z 3. punktami / 1 – 0 – 2 /. Iskra Szydłowo 19. pozycja z zerowym dorobkiem punktowym.

Wystarczył o 15 minut gry i prowadziliśmy 2 : 0 .

Najpierw w 10 minucie Dominik Drzewiecki / asysta Wojtek Szwedek / przelobował bramkarza Gości a w 15 minucie “Drzewko ” podwyższył na 2 : 0 /asysta Łukasz Skwarek /.

Do 30 minuty Iskra Szydłowo prowadziła grę i miała swoje okazje. Adrian Pietrowski, Adrian Mikołajczak, Dominik Drzewiecki byli bliscy zdobycia bramek.

Od 30 minuty inicjatywę przejęła Olimpia. 31, 32 min. znakomite sytuacje bramkowe. Seria rzutów wolnych i rzutów rożnych. Pachniało bramką.

W 40 min. Michał Pakuła strzela ostro nad poprzeczką a w odpowiedzi Jakub Zieliński blokuje strzał Gości z pola karnego.

Do przerwy 2 : 0.

Po przerwie, w 48 min. akcja Pietrowski – Drzewiecki i strzał obok a w 49 min. świetna kontra, Pakuła przegrywa jeden na jeden / obok na podanie czekał Drzewiecki /.

Goście odpowiadają strzałem obok w 50 min. i strzałem głową w 51 min.

W 52 min. znakomita akcja naszego młodzieżowca – Karola Siwaka. Karol pociągnął po prawej stronie, dograł w pole karne a tam Adrian Pietrowski podwyższył na 3 : 0.

W 74 min. Łukasz Skwarek 3 razy świetnie w obronie po groźnych akcjach Olimpi.

Olimpia atakuje ambitnie i jest bliska zdobycia bramki. Nie zraża jej wysoki wynik. Co raz gości pod naszym polem karnym, strzelają i mają Rzuty rożne.

My odpowiadamy główką Adriana Mikołajczaka. Piłka ociera się o słupek w 85 min.

W 86 Dominik Drzewiecki strzela bramkę ale ze spalonego.

W 89 min. Olimpia strzela bramkę po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu w pole karne. Za mało czasu na poprawę rezultatu i mecz kończy się wygraną Iskry Szydłowo.

No i okazało się, że mamy zespół na IV ligę. Potrafimy grać dobrą piłkę a zawodnicy udowodnili swoja wartość. Dzisiaj wszyscy – bez wyjątku. Brawo.

Zapraszam do posłuchania wywiadów z trenerami – Łukaszem Kujawą i Piotrem Sochackim oraz z Dominikiem Drzewieckim i obejrzenia bramek z meczu dzięki Darkowi Furgale.

ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, MIKOŁAJCZAK, ZIELIŃSKI, SIWAK Karol / SIWAK Kacper /, BUCZEK /PIECHOWIAK /, PAKUŁA, KŁĄCZYŃSKI, SKWAREK / KOTIUSZKO /, DRZEWIECKI, SZWEDEK, PIETROWSKI.

REZERWOWI: NIZIO, BAGNIEWSKI.