3 punkty dla Iskry ! Brawo !.

Święto Konstytucji i już 26. kolejka wielkopolskiej Artbud IV ligi. Przeciwnikiem GKS Iskry Szydłowo Obra Kościan. Iskra wygrywa 1 : 0 / 0 : 0 / po bramce Mateusza Górnego w 75. minucie. To bardzo ważne 3 punkty.

Obra Kościan po sąsiedzku w tabeli, z dorobkiem 31. punktów / 9 – 4 – 12 /na 11. pozycji / Iskra oczko niżej /. W rundzie jesiennej porażka naszej drożyny 1 : 2 w Kościanie.

Iskra, po dobrym występie w Wągrowcu pozytywnie nastawiona, z wolą rewanżu.

Pierwsza połowa nie zapowiadała wygranej. Optyczna przewaga Obry i więcej groźnych sytuacji, chociaż tak szczerze mówiąc sytuacji bramkowych z obu stron do 30 minuty jak na lekarstwo. Trwała walka na całym boisku. Obra oddawała dużo strzałów z dystansu.

Dwie grźne akcje naszej druzyny w 35 min. Adrian Mikołajczak i w 39 min. Mateusz Górny.

Do przerwy bez bramek.

Po przerwie, Adrian Mikołajczak już w 46 min. min. obok. W odpowiedzi, w 47 min. Goście groźnie strzelają.

57 min. Dominik Drzewiecki strzela po długim podaniu Adriana Mikołajczaka z pola karnego – broni bramkarz.

W 72 min. Mateusz Roszak głową nad poprzeczka po rzucie rożnym.

W 75 min. nie kto inny jak Mateusz Górny, nasz najlepszy strzelec, po indywidualnej akcji zdobywa bramkę na 1 : 0.

Obra rusza do odrabiania strat i ma 3 groźne sytuacje, w tym słupek / poprzeczka / kolejno w 77, 79 i 81. minucie.

Praktycznie do końca meczu gra toczy się na naszej połowie. Wynik nie ulega zmianie.

Bardzo ważna wygrana. Uciekamy ze strefy zagrożenia. Do gry wrócili wszyscy kontuzjowani. Dostają swoje minuty. Przed wyjazdem do Słupcy powiało optymizmem.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, MIKOŁAJCZAK, ZIELIŃSKI, MICHOREK / ROSZAK /, GÓRNY / ŚWIERGIEL /, CORREA, KŁĄCZYŃSKI, SKWAREK, DOBOSZ, DRZEWIECKI / APPIAH /, PIETROWSKI.

REZERWOWI: DĄBROWSKI, PISULA, GRIGALISHVILI, RAK, BRODAWKA.

2 odpowiedzi na 3 punkty dla Iskry ! Brawo !.

1. Kibic z okolic pisze:

Brawo Drużyna. Nie jest łatwo. Klimat w Szydłowie dla piłki na pewno się ochłodził. Bardzo słaby stan boiska, granie beż kibiców. Za dużo to ich nie było ale zawsze. W takich warunkach na pewno ciężko jest grać. Tym większy szacunek dla trenera, zawodników i garstki działaczy z Panem Mietkiem na czele. Widać po nazwiskach, że macie bardzo mocny zespół. Z dużym zaciekawieniem posłuchałem trenerów i Drzewieckiego. Bardzo mądre słowa usłyszałem. Powodzenia w kolejnych meczach.