3 x Górny, 3 x Yago !

Wygranym 6 : 0 / 5 : 0 /meczem z Górnikiem Konin, GKS Iskra Szydłowo zakończyła rozgrywki w sezonie 2021/22 na dobrym, bezpiecznym miejscu w górnej połowie tabeli. Popis strzelecki Mateusza Górnego i Yago Rodrigueza i świetna gra szczególnie w 1 – szej połowie całego zespołu.

Dzisiejszy mecz rozegrano awansem. Na prośbę Górnika termin spotkania przeniesiono z soboty 25 czerwca na środę 22 czerwca.

Górnik Konin, drużyna, która opuszcza IV ligę zgromadziła 12 punktów / 4 – 0 – 32 /i zajęła ostatnie miejsce w tabeli.

GKS Iskra Szydłowo 53 punkty / 15 – 8 – 13 /. W sobotę poznamy miejsce w tabeli po rozegraniu ostatniej kolejki.

To zestawienie pokazuje, kto był faworytem w dzisiejszym spotkaniu.

Już pierwsze minuty wyjaśniły sytuację kto wygra dzisiejszy mecz. 3 : 0 po 9. minutach gry.

Wynik otwiera w 2. min. Mateusz Górny dobijając piłkę po strzale Adriana Mikołajczaka.

6. min. i 2 : 0 po golu Yago Rodrigueza, który pięknym strzałem głową wykończył dośrodkowanie Adriana Pietrowskiego.

3 : 0 w 9 min., ponownie Mateusz Górny w sytuacji sam na sam. Asysta Adrian Pietrowski.

32 min. to piękna, szybka zespołowa akcja Dobosz – Górny – Yago i Brazylijczyk podwyższa na 4 : 0.

45 + 1 bramka na 5 : 0 autorstwa Yago po indywidualnej akcji i strzale z około 16 m.

Do przerwy 5 : 0.

Po przerwie Mateusz Górny dokłada bramkę na 6 : 0 w 73 min. po akcji indywidualnej i ustala wynik meczu.

Były jeszcze sytuacje Jakuba Bagniewskiego, Jakuba Solarka / gol ze spalonego /, Mateusza Piechowiaka i w doliczonym czasie gry, dwukrotnie Łukasz Walkowiak.

Drużyna Górnika Konin nie wyglądała źle. Młody zespół trenera Dominika Łomnickiego ambitnie walczył choćby o honorową Bramkę. Sporo rzutów rożnych, szybkie kontry, kilka ładnych strzałów i gra do końca. W tym sezonie spadek do V ligi ale życzymy kolegom z Konina szybkiego powrotu do co najmniej IV ligi. Tradycje zobowiązują. Dodam też, że Górnik Konin ma grupę wiernych kibiców na dobre i na złe. Część z nich była dzisiaj w Szydłowie.

Dzisiejszy mecz to też koniec przygody z Iskrą Szydłowo dla kilku zawodników. Na pewno nie zagrają w Iskrze w przyszłym sezonie : Łukasz Walkowiak / posłuchaj wywiadu /, Damian Buczek, Jakub Solarek, Robert Kaczmarek i Mateusz Piechowiak. Wszystkim wymienionym serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie barw naszego klubu. Oficjalne pożegnanie w.w. zaplanowano na pierwszy mecz w Szydłowie sezonu 2022/23.

O kolejnych decyzjach personalnych poinformujemy niezwłocznie.

Przygotowania do sezonu 22/23 GKS Iskra Szydłowo rozpocznie 9. lipca.

Reasumując – prawdopodobnie królem strzelców IV ligi zostanie Mateusz Górny. Sobotnie mecze zdecydują. Trener Damian Łukasik może być zadowolony. 4 mecze, 3 wygrane i 1 porażka po miesiącu pracy w Iskrze. Bardzo dobry wynik. W bardzo dobrych nastrojach udajemy się na wakacje.

Zapraszam do posłuchania wywiadów z trenerem Damianem Łukasikiem, Łukaszem Walkowiakiem i Oliwierem Doboszem. Nie miał ochoty na rozmowę trener Górnika.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, MIKOŁAJCZAK / SOLAREK /, BAGNIEWSKI, ZIELIŃSKI, SIWAK Kacper , KŁĄCZYŃSKI, SKWAREK, DOBOSZ / PIECHOWIAK /, RODRIGUEZ / WALKOWIAK /, PIETROWSKI, GÓRNY.

REZERWOWI: KACZMAREK, SIWAK Karol.