Dwa oblicza Iskry w Kórniku.

Po ciężkim meczu z Unią Swarzędz w Pucharze Polski w środę, wraca liga i wyjazd do Kotwicy Kórnik. Do drużyny remisów. Do przerwy prowadzimy niespodziewanie 2 : 0 i Kórnik jest w szoku. Po przerwie jednak szybko tracimy najpierw 2 i później jeszcze 3 bramki i przegrywamy 5 : 2 / 0 : 2 /.

Kotwica przed sezonem wymieniana była w gronie kandydatów do awansu. Aktualnie 7. Miejsce w tabeli, 34 punkty / 7 – 13 – 3 /, ostatnio efektowna wygrana w Międzychodzie 6 : 1. W Pucharze Polski wolny los, co nie jest bez znaczenia przed dzisiejszym spotkaniem.

GKS Iskra Szydłowo poobijana. Brak kilku podstawowych zawodników / Drzewiecki, Roszak, Michorek, Pietrowski, Górny/. Skład mocno odmłodzony. To nie znaczy, że jesteśmy beż szans, chociaż zdecydowanym faworytem Kotwica.

Początek meczu i szok w Kórniku. W 9 min. strzelamy bramkę po pięknej akcji Correa – Appiah i Jakub Rak do pustej bramki. Minęło 3 minuty i Iskra prowadzi już dwoma bramkami. Po rzucie wolnym, w zamieszaniu gola strzela Jakub Zieliński.

Kotwica w szoku ale gra swoje. W 30 min. Mamy dużo szczęścia. Broni całą drożyna w polu karnym a strzał głową z kozła idzie nad poprzeczką.

Pod koniec połowy oblężenie naszej bramki ale jesteśmy dobrze zorganizowani w obronie. Wyprowadzamy dwie kontry ale ostatnie podanie jest niecelne.

Kotwica – Iskra do przerwy 0 : 2.

Po przerwie szok w Szydłowie. Wystarczyło 4 minuty i było 2 do 2.

Najpierw pilką nabity nasz obrońca w 47 min. I gol na 1 do 2 a w 49 min. Remis 2 : 2.

dalej bylo tylko gorzej . Kolejne sytuacje i bramki strzelala Kotwica.

w 60 min. Strata pilki w środku, kontra i 3 do 2. W 63 min. Rzut karny. Kamil Czapl broni ale dobitka i 4 do 2.

5 do 2 to kontra w doliczonym czasie gry.

W 80 min. Przy stanie 4 do 2 Gospodarze ukarani czerwoną kartką. 10 min. Atakujemy ale bez zdobyczy bramkowej.

Szkoda bo wydawało się, że stać nas na korzystny wynik.

Po meczu trener Iskry Piotr Sochacki: “Pierwsza połowa bardzo ale to bardzo dobra. Niestety powtarzają się grzechy z poprzednich meczów, szczególnie z Wrześni. Błędy indywidualne, brak koncentracji, szybko stracone gole po przerwie no i brak zmienników / kontuzje, kartki /w efekcie porażka. Przed nami kluczowe mecze z Obrą u siebie i w Słupcy. Będzie odpowiedź co dalej z zespołem”.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, MIKOŁAJCZAK, KŁACZYŃSKI, ZIELIŃSKI, ŚWIERGIEL, SKWAREK, CORREA /GRIGALASHVILI /, RAK / PISULA / APPIAH, DOBOSZ, KSCIAŃSKI.

REZERWOWI: DĄBROWSKI, BRODAWKA.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Dwa oblicza Iskry w Kórniku.

1. Marek pisze:

No niestety słabiutko. Drużyna na jedną połowę. Iskra gra w kratkę a bywało dużo dużo lepiej. Czy te czasy powrócą ? Oby. Powodzenia