GKS Iskra Szydłowo w pięknym stylu zakończyła jesienną rundę Red Box V. Ligi. W zaległym meczu 14. kolejki wygrywamy w Szamotułach z miejscową Spartą 4 : 0 / 2 : 0 /i jest to 5. wygrana z rzędu podopiecznych Cezarego Krukowskiego. Jeżeli dodam do tego, że Iskra w przerwie zimowej zamierza dokonać poważnych wzmocnień / wiem z dobrze poinformowanych źródeł /, to na wiosnę będzie się działo.
Sparta Szamotuły 10. miejsce w tabeli, 17 punktów / 5 – 2 – 7 /. Ostatnio niespodziewana wygrana w Trzciance z miejscowym Lubuszaninem.
GKS Iskra Szydłowo po ostatnich 4. wygranych z rzędu / Korona Stróżewo, Orkan Chorzemin, Sparta Oborniki i Kłos Budzyń /, z chęcią przedłużenia serii i efektownego zakończenia rundy. 8. pozycja w tabeli, 20 punktów / 6 – 2 – 6 /.
Z telefonicznego przekazu od obecnych na meczu naszych kibiców /między innymi Darka Furgały /krótka relacja z dzisiejszego meczu.
Prowadzenie obejmujemy w 19. min. po rzucie karnym. Pewnym egzekutorem Bismarc. Faulowany w polu karnym Tymek Wojdyło.
Jeszcze przed przerwą, w 45 + 1. min. ponownie Bismarc podwyższa na 2 : 0.
Po przerwie w 87. min. Łukasz Kłączyński głową po rzucie rożnym bitym przez Łukasza Skwarka strzela na 3 : 0.
Wynik meczu na 4 : 0 ustala w 90 + 2 Darek Nowak.
Sparta nie była łatwym przeciwnikiem. Mieli swoje sytuacje. Były słupki i poprzeczki i mieliśmy sporo szczęścia. Jak powszechnie wiadomo szczęście sprzyja lepszym.
Bardzo dobra gra naszego bramkarza Jakuba Tritta. Kuba miał 4 – 5 kluczowych interwencji w 1 – szej połowie. Wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam. W drugiej połowie wybroniony groźny strzał z wolnego. Tymek Wojdyło wybił piłkę z linii bramkowej i zagrał bardzo dobre spotkanie. Mateusz Ziarnowski też bardzo dobry występ. Brawo.
W pierwszych 9. meczach zdobywamy 7 punktów. W kolejnych 6. meczach 16 punktów. To najlepszy komentarz jak Iskra się rozkręcała.
Przed nami okres ponad 3. miesięcy bez ligowej piłki. Czas na analizy i podsumowania, czas przetasowań w zespole. Pewnie ktoś odejdzie, pewnie ktoś przyjdzie nowy. Możemy jednak śmiało powiedzieć, że drużyna trenera Cezarego Krukowskiego, jako beniaminek wykonała plan z nawiązką. Pewnie, że były mecze, które mogły być lepsze i mogły przynieść punkty. Jednak z uporem maniaka będę powtarzał, że mamy bardzo młody zespół. Grają młodzi / 17, 18 lat /zawodnicy z Gminy Szydłowo i radzą sobie świetnie. Artur Dąbrowski, Wiktor Brodawka, Jakub Rak, Alan Majewski, Michał Aftyka, Michał Gabrysiak, Tymoteusz Wojdyło graja w pierwszym składzie i ciągle robią postępy. Na wiosnę będą jeszcze lepsi.
Początek rozgrywek na wiosnę zaplanowano na 8/9. marca 2025 roku.
Trener Cezary Krukowski po meczu:
“Dobry mecz w naszym wykonaniu. Bardzo dobra druga część rundy. To efekt pracy na treningach, dobrej frekwencji, przygotowania kondycyjnego. Cała drużyna zasłużyła na brawa. Kontuzje komplikowały nam sprawę w ustawieniu. Mariusz Kina, Bartek Gałecki, Hubert Martenka, Maciej Ćwiek to podstawowi zawodnicy. Mam jednak szeroką, młodą kadrę i możliwość zmian. Dzisiaj chciałem wyróżnić Jakuba Tritta, Tymka Wojdyło i Mateusza Ziarnowskiego. To nie znaczy, że inni zagrali słabiej. Cała drużyna zasłużyła na brawa”
Jerzy Siwiec
WCZORAJ NASZA MŁODZIEŻ NA MECZU LECHA POZNAŃ. ORGANIZATOR WYJAZDU ARTUR KRZYWICKI, TADEUSZ CECKI. POMOGLI RODZICE. DZIĘKUJEMY PANU WÓJTOWI TOBIASZOWI WIESIOŁKOWI ZA WSPARCIE FINANSOWE GMINY SZYDŁOWO.
O proszę, Mateusz Ćwiek zawodnikiem Iskry… bo chyba trener zna imiona swoich zawodników????
Nie ma piątej wygranej z rzędu, bo była porażka w pucharze. Proszę nie wprowadzać czytelników w błąd.
5 wygrana z rzędu w lidze i 6 mecz bez porażki w lidze a puchar tymbarku to pies wiadomo co robił ;)
Ciągnij się kibicu sukcesu,Iskra gra na miarę swojego Potencjału a wiosna pokażemy siłę !!!
A to Panie Michorek nieładne zachowawanie. Krytykujesz kogo ? Swoją drużynę, która faktycznie w lidze wygrała 5 razy pod rząd ? Uważasz, że Pan Siwiec wprowadzą czytelników w błąd. Nic nie rozumiem. A może to ty powinieneś być trenerem A nie pan zkrukowski. Słabe to Panie Romanie.
Roman może i by chciał to przejąć ale narazie jest Pan Krukowski który ma 7miejsce w tabeli i 2 miejsc w PP zobaczymy co będzie na Wiosnę,obydwoje robią dobrą robotę i chcą dobra dla Iskry jazda
hahaha dobry nick
Przecież o to chodzi. Piąta wygrana w lidze i tak należało napisać. Bardzo doceniam pracę, którą Pan redaktor wkłada w prowadzenie tej strony. Dodatkowo cieszę się z każdej wygranej Iskry.
PS. Michor trener to tylko pseudonim internetowy, którym mogę wam fundować dodatkową rozrywkę w ten niedzielny wieczór, Pelikanki.
Myślę że na wiosnę Bismarka nie zobaczymy ten gość ma papiery na wyższą ligę niż V
Roman od początku nie wierzyłem, że to twoje komentarze. Nie przejmuj się ludźmi żyjącymi hejtem. Pozdrawiam Jerzy Siwiec
Seria 5 zwyciestw, tylko 3 pkt do 4ego miejsca i jeszcze duże wzmocnienia na wiosne. Dobrze, że Piła i Międzychód mają tyle punktów bo Iskra znowu by jeszcze awansowała by do IV ligi. Docelowo jak młodzi będą tak się rozwijać to czemu nie. Najważniejsze żeby nie ściągać za dużo ludzi z zewnątrz, którym trzeba płacić, tylko grać wychowankami i ich szkolić, a najlepszych może nawet wyżej sprzedawać i inwestować dalsze w szkolenie. Dobrze to wygląda. Szacunek dla takich ludzi jak Roman mających duży wkład w rozwój klubu
Wzmocnienia zimą? Czyżby kolejny raz Górny miał trafić do Szydłowa? A może według Was wzmocnieniem będzie Karol G.? Ile kasy będziecie pompować znowu, żeby usadzić na ławce chłopaków z obecnego składu, którzy zaczynają odbijać się od dna? Chcecie robić te same błędy? A może będziecie jak KP, które obiecywało granie swoim wychowankom i nagle w pierwszym składzie wychodzi ich 2,3?
A nagrałabyś Tik toka z Policjantem na ten Tik toka panie Tomaszu ?
rura zawsze będzie rurą