Efektowne 5 : 1 po dobrej grze.

To już 10. kolejka wielkopolskiej Artbud IV ligi. GKS Iskra Szydłowo podejmowała SKP Słupca. Po bardzo dobrym widowisku, szczególnie dla kibiców Iskra wygrała 5 : 1 / 3 : 1 /i miejmy nadzieję, że wreszcie drużyna Piotra Sochackiego będzie na krzywej wznoszącej.

Słupca – miasto w województwie wielkopolskim, na Równinie Wrzesińskiej, siedziba gminy Słupca i powiatu słupeckiego. Liczba ludności około 14 000. W odległości 200 km od Szydłowa.

SKP Słupca na 12. pozycji w tabeli z 10. punktami / 3 – 1 – 5 /i ostatnio wartościowe zwycięstwo z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

GKS Iskra Szydłowo nieznacznie przegrała w Kościanie z miejscową Obrą i dzisiaj w zasadzie bez innej opcji jak wygrana. Tak przed meczem zapowiadali zwodnicy – Łukasz Skwarek, Adrian Pietrowski i trener – Piotr Sochacki.

Jak zapowiadali tak zrobili.

Już 2. minuta, piękna akcja prawą stroną po linii. Mateusz Świergiel, Adrian Pietrowski i Wanderson Correa De Almeida strzela głową, prawie z ziemi na 1 : 0.

Do końca 88 min. i SKP rusza do odrabiania strat. 2 rzuty rożne i groźnie pod bramką Kamila Czapli.

W 5. min. z pustej bramki wybija Jakub Zieliński a w 15. min. mamy remis 1 : 1 po akcji prawą stroną i strzale z pola karnego. Jeszcze w 22 min. Goście z wolnego strzelają min. obok.

23 min. to piękny strzał Correi z 25 m. Piłka niczym spadający liść wpadła do bramki Gości. Prowadzimy 2 : 1.

27 min. indywidualna akcja w naszym polu karnym a strzał z bliska broni Kamil Czapla.

39 min. dwójkowa akcja Adrian Pietrowski – Mateusz Świergiel. Mateusz zdecydował się na strzał z za 16 – stki a piłka po rykoszecie wpadła do bramki SKP. Mamy 3 : 1 ale do końca daleko a Słupca gra dobrze.

Po przerwie Łukasz Kłączyński w 52 min. głową po rzucie rożnym. Niewiele zabrakło.

W 60 min. na boisku pojawia się Mateusz Górny – król strzelców poprzedniego sezonu i natychmiast ma sytuację / 62 min. /  sam na sam, przy czym jest ostro atakowany przez obrońcę. Mimo to oddaje strzał, broni bramkarz a Adrian Pietrowski dobija nad poprzeczka i łapie się za głowę.

W tym miejscu 2 zdania o Mateuszu, który od początku sezonu borykał się z kontuzjami, nie grał w 5. meczach i teraz spokojnie wraca,buduje formę i skuteczność. Mateusz jeszcze pokaże. Zresztą już dzisiaj zdobył bramkę w 81 min. na 4 : 1 i miał jedną asystę.

W 63 min. Kamil Czapla nogami broni na róg.

W 63 min. faulowany Marcelo przez bramkarza Gości i czerwona kartka.

W 73 min sama na sam Adrian Pietrowski. Bramkarz broni na rzut rożny.

77 min. szybka kontra Marcelo – Correa – Mateusz Górny w polu karnym uprzedzony przez obrońcę.

78 min. rzut wolny dla Gości z 16 m. za rękę naszego obrońcy.

W 81 min. wspomniany już Mateusz Górny strzela na 4 : 1 pewnym strzałem w długi róg.

W 82 min. Correa zniesiony z boiska przez kolegów po brzydkim faulu z tyłu na nogi.

87 min. Łukasz Skwarek wybija z pustej bramki po błędzie naszego obrońcy.

90 + 3 Bartosz Papaj wykorzystał błąd obrońców i ustalił wynik spotkania na 5 : 1. Zresztą ten sam zawodnik w 90 + 7 / sędzia doliczył 9 min. / mógł zdobyć kolejna bramkę ale powinien podawać do niepilnowanych naszych 3. zawodników w polu karnym. Wybrał strzał.

Koniec meczu i dużo zadowolenia.

Opisałem w miarę dokładnie przebieg meczu ale zapraszam do posłuchania wywiadów z trenerami obu drużyn – Maciejem Rozmarynowskim, Piotrem Sochackim i jednym z najlepszych na boisku – Mateuszem Świergielem.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, MIKOŁAJCZAK, ZIELIŃSKI, CORREA / PAPAJ /, KŁĄCZYŃSKI, SKWAREK / BAGNIEWSKI /, KOŚCIAŃSKI / GÓRNY /, DOBOSZ, ŚWIERGIEL, MARCELO, PIETROWSKI.

REZERWOWI: DĄBROWSKI, RAK, MICHOREK, BRODAWKA, PAWLAK, AFTYKA.

Jerzy Siwiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Efektowne 5 : 1 po dobrej grze.

  1. Ja pisze:

    Fantastyczne zawody w wykonaniu Iskry. Teraz podtrzymać taką formę i skończyć z tą przeplatają ze słabymi wynikami. Pierwsza okazja już w sobotę w Ostrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.