Inauguracja rundy wiosennej na remis.

Remisem 1 : 1 / 0 : 0 / zakończyło się spotkanie GKS Iskry Szydłowo z Koroną Piaski. Mecz rozegrano bez udziału publiczności i tak pozostanie do momentu zainstalowania trybun w nowej lokalizacji. Zostawmy ten temat. Duża dyskusja przetoczyła się / toczy się / na fb i w sieci i myślę, że to wystarczy.

Piaski – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie gostyńskim. Liczba ludności około 9 tys., 200 km. od Szydłowa. Po rundzie jesiennej 9. miejsce w tabeli, 25 punktów / 6 – 7 – 5 /.

Iskra Szydłowo gotowa do walki. Czwartkowy trening pokazał pełną mobilizację. Frekwencja i zaangażowanie, nie wszyscy w pełni zdrowi ale trenowali. Na pewno sytuacja lepsza niż przed rundą jesienną. Roszady w kadrze ale takie na plus. 4. nowych zawodników, którzy na pewno będą wzmocnieniem. Boisko, jeszcze 2 – 3 dni wcześniej nie dawało nadziei na rozegranie tego spotkania. Poprawa pogody i można grać.

Pierwsza połowa wyrównana. Dwie sytuacje z naszej strony. Mateusz Górny w 27 min. w doskonałej sytuacji, po prostopadłym, długim podaniu od Patryka Pisuli strzela nad poprzeczką a w 36 min. ładnym strzałem popisuje się Appiah.

Po przerwie to Korona zaczyna grać. Pomaga wiatr. Grają na naszej połowie w stylu Barcelony. Dużo podań po obwodzie pola karnego ale sytuacji bramkowych niewiele. Iskra wybija piłkę, często niecelnie. Sporadycznie kontruje, jak w 59 min. Mateusz Górny indywidualnie ale nie przedarł się przez parę stoperów.

Korona w ataku i po jednym z fauli rzut wolny z narożnika pola karnego. Ładny strzał, rykoszet od muru i piłka wpada do siatki. Przegrywamy 0 : 1 i dzieje się to w 65 min,

Za chwilę mogło być 0 : 2 po strzale głową. Piłka poszybowała obok bramki.

Nie bronią wyniku i dalej atakują. Dążą do strzelenia kolejnej bramki. Piłka jest jednak niesprawiedliwa i w 72 min. za rękę w polu karnym my mamy rzut karny, który na bramkę zamienia Dominik Drzewiecki. Dominik wraca do gry po długiej przerwie i oby tym razem jego powrót był już na dłużej.

Nerwowa końcówka ale wynik remisowy się nie zmienia.

Zapraszam do posłuchania wywiadów z trenerem Korony Piaski – Michałem Roszakiem i Piotrem Sochackim – trenerem Iskry Szydłowo oraz z Mateuszem Roszakiem – piłkarzem Iskry.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, ŚWIERGIEL, KŁĄCZYŃSKI, PISULA, SKWAREK, MIKOŁAJCZAK, DOBOSZ / MICHOREK /, KOŚCIAŃSKI / DRZEWIECKI /, APPIAH / GRIGALASHVILI /, PIETROWSKI, GÓRNY.

REZERWOWI: DABROWSKI, ZIELIŃSKI, BRODAWKA.