Iskra przegrywa z Leśniewskim.

8. kolejka wielkopolskiej Artbud IV ligi i na drodze GKS Iskra Szydłowo Nielba Wągrowiec a w składzie Nielby bramkostrzelny Rafał Leśniewski. Iskra przegrała 0 : 3 / 0 : 1 /a wszystkie bramki dla Gości strzelił kapitan Nielby.

Nielba Wągrowiec złapała ostatnio wiatr w żagle i dwa ostatnie, wysokie zwycięstwa we Wrześni / 5 : 0 / i ostatnio u siebie z Tarnovią  / 6 : 0 /muszą robić wrażenie. 7. miejsce i 12 punktów w tabeli / 4 – 0 – 3 /na pewno nie zadowala włodarzy klubu. Do Szydłowa rozpędzona Nielba przyjechała po zwycięstwo.

GKS Iskra Szydłowo dalej z problemami. Największy to braki motoryczne. Połowa zespołu na początku sezonu kontuzjowana, bez treningu. Teraz powoli wracają ale potrzeba czasu na dojście do pełnej formy i złapania stabilności w grze. Wiadomo też, że u siebie potrafimy wykrzesać więcej niż mogło by się wydawać. Zapowiadało się świetne widowisko.

Przed meczem rozmawiałem z Rafałem Leśniewskim i prosiłem go żartując, żeby dzisiaj nie strzelał bramek, żeby zrobił sobie przerwę. Rafał niestety nie posłuchał i bramki strzelał. Strzelił ich 3 i wszystkie po naszych błędach.

Dobra pierwsza połowa naszego zespołu. Sytuacje bramkowe mieli Mateusz Górny, Adrian Pietrowski i Marcelo. Zabrakło skuteczności i bardzo dobrze bronił bramkarz Nielby. Początek, pierwsze 15 min. optyczna przewaga Gości. Później gra się wyrównała a nawet Iskra mogła objąć prowadzenie.

45 min. gol do szatni na 0 : 1. Błąd w obronie / prezent / i “Leśny” daje prowadzenie Nielbie.

Początek drugiej połowy i dwa strzały Mateusza Górnego ale znowu świetnie obronił bramkarz Gości. Do 70 min. była szansa na doprowadzenie do remisu. Przynajmniej tak wyglądało to z gry.

Nasze nadzieje zgasił Leśniewski wykorzystując błędy w obronie i bramkarza 79 i 80 min. Szybkie dwie bramki na 0 : 2 i natychmiast na 0 : 3 całkowicie pozbawiły nas złudzeń na korzystny wynik.

Komentarze do meczu trenerów Radosława Kołackiego i Piotra Sochackiego najlepiej opisują wydarzenia na boisku. Zapraszam do posłuchania.

Już w środę zaległe spotkanie z 1- szej kolejki z Victorią Skarszew. Mecz o 15.00 w Szydłowie. Zapraszamy.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, ZIELIŃSKI, KŁĄCZYŃSKI, MIKOŁAJCZA, ŚWIERGIEL / BAGNIEWSKI /, CORREA / MARCELO /, SKWAREK, KOŚCIAŃSKI, DOBOSZ / PAPAJ /, PIETROWSKI, GÓRNY.

REZERWOWI: DĄBROWSKI, RAK, BRODAWKA, PAWLAK, AFTYKA.

5 odpowiedzi na Iskra przegrywa z Leśniewskim.