Iskra w Kaczorach wygrywa !.

MKP Powiat Pilski – GKS Iskra Szydłowo 0 : 1 / 0 : 0 /po przepięknej bramce Adriana Jagodzinskiego w 85 min. Łatwo nie było ale 3 punkty przyjechały do Szydłowa. Po tm prestiżowym pojedynku ładny gest prezesa MKP Piła – Mariusza Cichego, który zadzwonił z gratulacjami do prezesa Iskry Rafała Szczanowicza.

MKP Powiat Pilski na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 41. punktów / 13 – 2 – 7 /, aktualnie strata do drugiego miejsca, które zajmuje Iskra to 13 punktów / Iskra 54 punkty /i strata do lidera Sokoła Szamocin 17 punktów / Sokół 58 punktów /. Ta strata raczej nie daje szans na awans do V. ligi ale dopóki piłka w grze wszystko zdarzyć się może.

Mecz bardzo ważny dla obu drużyn. Mecz na szczycie. Mecz, w którym obie drużyny miały coś do udowodnienia. Mecz rozgrywany w Kaczorach / stadion w Pile przy Okrzei w remoncie /, chociaż wcześniej 3 mecze drużyna z Piły rozgrywała gościnnie w Szydłowie za zgodą Pana wójta / obiekt należy do gminy/. Teraz zmiana. W pierwszej wersji mecz miał być rozgrywany w Dziembowie, kolejna propozycja to Kaczory. Trwa długi, majowy weekend i ciężko znaleźć dogodny termin. Przypomnę, że część drużyn z nie tylko naszej ligi rozegrało swoje mecze w środę.

Pierwsza połowa a w zasadzie początek nerwowy z obu stron. Zawodnicy świadomi wagi meczu trochę usztywnieni. Niecelne podania i trochę chaosu w obu drużynach. Kilka naszych szans / Jakub Rak, Bartosz Hejak, Tymek Wojdyło /i najgroźniejsza akcja MKP, kiedy to po strzale głową zawodnik Gospodarzy obija nasz słupek oraz strzał nad poprzeczką w dogodnej sytuacji po błędzie naszego obrońcy.

Do przerwy bez bramek.

W 52. min. Artur Dąbrowski broni z bliska strzał Artura Kwiatkowskiego / były zawodnik Iskry /. W 60 min. na boisku pojawia się długo nie widziany / kontuzja / nasz etatowy zdobywca bramek w IV lidze Dominik Drzewiecki.

Właśnie on w 70 min. mija dwóch graczy MKP i w ostatnim momencie, w polu karnym za daleko odskakuje mu piłka.

75. min. to najładniejsza akcja meczu / nie licząc strzelonej bramki /. Łukasz Skwarek z obrony, mija dwóch zawodników Gospodarzy, podaje na lewo do Dominika Drzewieckiego, Dominik dogrywa na 11 metr do niepilnowanego Romana Michorka a Roman uderza nad poprzeczka. Tylko jęk zawodu. W odpowiedzi Artur broni groźny strzał.

85. min. akcja na pełnej szybkości Adrian Jagodzinski wchodzi w pole karne  i strzela nie do obrony w górny, długi róg. Wychodzimy na prowadzenie i nie oddajemy go do końca.

W końcówce doskonałe sytuacje marnują jeszcze Wiktor Brodawka, Dominik Drzewiecki. Dwa razy z bliska świetnie broni pilski bramkarz.

Iskra wygrywa to ważne spotkanie i dalej utrzymuje drugą pozycję premiowana grą w barażach o V. ligę.

Za tydzień kolejny mecz na szczycie . Do Szydłowa zawita lider – Sokół Szamocin. Mecz zaplanowano na 15.00 w sobotę 11. maja. Zapraszamy.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: DĄBROWSKI, MIKOŁAJCZAK, KŁĄCZYŃSKI, SKWAREK, WOJDYŁO, HEJAK, BRODAWKA, NOWAK, RAK / JAGODZINSKI /, GABRYSIAK / DRZEWIECKI /.

REZERWOWI: KUREK, KAMIŃSKI, WOŁCZKO.

Jerzy Siwiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Iskra w Kaczorach wygrywa !.

  1. Tomasz pisze:

    Witam wszystkich kibiców. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego Michorek grał jako napastnik ? Ten duży/mówią na niego Rura /co chwila go faulował i sędzia nie reagował. Dlaczego ciągle gra młodszy brat na Z. Skoro i wiek i waga to już nie do gry w piłkę. Dlaczego w Pile gra tak mało młodzieży ? Pozdro Tomek

    • Januusz pisze:

      Tomek nie masz ważniejszych rzeczy do roboty niż przeżywanie meczów 8 ligi podwórkowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.