Na koniec 1 : 1 w Kępnie.

Ostatnia kolejka jesiennej rundy sezonu 2022/23 wielkopolskiej Artbud IV ligi wyjazd do Polonii 1908 Marcinki Kępno. Remisujemy 1 : 1 / 1 : 0 /i tym samym przedłużamy super serię do 8., czyli 4 wygrane, 4 remisy w ostatnich ośmiu meczach.

Kępno – miasto w województwie wielkopolskim, w Kaliskiem, na ziemi wieluńskiej, na Wysoczyźnie Wieruszowskiej, 350 km od Szydłowa, blisko 15 tys. ludności.

Polonia na 14. miejscu w tabeli z 17. punktami / 4 – 5 – 7 /. W ostatniej kolejce porażka w Tarnowie 0 : 2.

GKS Iskra Szydłowo na fali. 7 kolejnych meczów bez porażki / 4 wygrane, 3 remisy /, ostatnio cenne zwycięstwo z Mieszkiem Gniezno 2 : 1.

Czy podtrzymamy dobrą passę ? Czy zakończymy rundę wygraną ?. Z takimi pytaniami o 5.45 wyjechała Iskra na mecz.

W Szydłowie 5 cm. śniegu i biało, mróz około minus 2 stopni. Mecze w regionie poodwoływane. W Kępnie błękitne niebo tyle tylko, że zimno i zmrożone boisko.

Do przerwy przegrywamy jedną bramką po golu w 28 min. ze stałego fragmentu gry / rzut rożny /. Gospodarze mieli jeszcze poprzeczkę i słupek i jak mówi trener Piotr Sochacki powinniśmy przegrywać 0 : 3. Bardzo słaba pierwsza połowa, słabo nasi Brazylijczycy, szczególnie Marcelo. W przerwie 2 zmiany. Za Sebastiana Kościańskiego Oliwier Dobosz a za Marcelo Bartek Papaj. Od tego momentu gra odwróciła się o 180 stopni. Mieliśmy przewagę.

Wyrównanie na 1 : 1 w 83 min. Mateusz Górny. Wcześniej niewykorzystany rzut karny.

W 87 min. Bartek Papaj nie strzelił do pustej i nikt nie wie jak to się stało.

Tak w telegraficznym skrócie przebiegał ten mecz, którego przebieg, w rozmowie telefonicznej opisał trener Piotr Sochacki.

“Ogólnie jestem bardzo zadowolony bo kończymy rundę serią 8. meczów bez porażki. Drużyna nie do końca zadowolona, szczególnie po grze w drugiej połowie, gdzie nasza przewaga powinna dać nam zwycięstwo” – dodaje popularny “Suchy”.

Za tydzień w planie kolejka z rundy wiosennej i wyjazd do Skarszewa. Oby tylko pozwoliła pogoda.

Jerzy Siwiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Na koniec 1 : 1 w Kępnie.

1. Marcel pisze:

Gratulacje za całą rundę albo bardziej za drugą część tej rundy. Zastanawia mnie dlaczego Iskra tak słabo strzela rzuty karne. Co raz to inny zawodnik i pudło. Król strzelców musi karnego wykorzystać. Chociaż widziałem, że Leśniewski dzisiaj też nie strzelił. Panie trenerze trzeba ten element zdecydowanie poprawić. Tłok w tabeli, małe różnice punktowe powodują, ze na wiosnę będzie niesamowita walka. O Iskrę jestem spokojny. Da sobie radę. Wypadało by zawalczyć w Pucharze Polski ale Unia Swarzędz to raczej trudna sprawa.Powodzenia, odpoczynku i do zobaczenia na wiosnę.

2. Sebastian 82 pisze:

Ścisk w tabeli duży. Bardzo ważny jest każdy punkt. Mam nadzieję że Iskra utrzyma formę z drugiej połowy rundy jesiennej i tak samo będzie grać w rundzie wiosennej. Brawo Iskra. O utrzymanie jestem spokojny.