Lipno pewnie wygrywa.

Pierwszy wyjazd w rundzie wiosennej z nadzieją na dobry występ i chociaż remis. Lipno Stęszew nie pozostawiło jednak złudzeń i wygrało zasłużenie z Iskrą 4 : 0 /4 : 0/. Wynik ustalono do przerwy.

Stęszew – miasto w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, położone około 25 km na południowy zachód od Poznania. Około 6 tys. ludności.

Lipno Stęszew, 5. miejsce z dorobkiem 29. punktów /7 – 8 – 4 /, czołówka tabeli. W rundzie jesiennej Lipno wygrało w Szydłowie 4 : 1. Dzisiejszy mecz rozegrano w Plewiskach               / remont stadionu w Stęszewie, pozyskane środki z Polskiego Ładu to 4 miliony złotych /. Tydzień temu porażka w Tarnowie Podgórnym 0 : 1.

GKS Iskra Szydłowo z nadziejami na rewanż. Kontuzjowani powoli wracają do zdrowia i do gry. Wracają ale na formę trzeba jeszcze poczekać.

Mecz rozstrzygnął się w pierwszej połowie, gdzie straciliśmy 4 bramki. Pierwszy gol w 21 min. po rzucie różnym. 29 min i przegrywamy 2 : 0 po strzale w długi róg z pola karnego. W 33 min. Kolejna bramką po nieskutecznym wybijaniu piłki z pola karnego, przechwyt, podanie po ziemi i Czapla beż szans.

W 45 min., tracimy bramkę do szatni na 4 : 0 po klasycznej kontrze.

Początek nie zapowiadał katastrofy. Do 20 min. trwała wyrównana walka. Akcja za akcję. Posypało się później.

Druga połowa bardziej wyrównana no ale Gospodarze zwolnili tempo, pilnowali wyniku. Iskra ambitnie dążyła do zdobycia bramki honorowej. Kilka akcji dobrych, szybkich ale brakowało wykończenia. W 90 min. Mateusz Górny zdobył bramkę ale za spalonego.

Piotr Sochacki po meczu: ” Pierwsza połowa, poza kilkoma dobrymi momentami słaba. Bramki zdecydowanie za łatwo tracone, przegrywamy całkowicie środek pola. Druga połowa już wyrównana. Gospodarze 2 – 3 sytuacje a my już zdecydowanie lepiej. Nawet bym powiedział, że optyczna przewaga mojego zespołu. Były odbiory, budowanie gry ale brakowało wykończenia. Plus to, że nie poddaliśmy się i dążyliśmy do strzelenia bramki honorowej. Niestety nasz okres przygotowawczy był zdecydowanie słaby. Kontuzje i brak miejsca do treningu. Widać braki ale za 2 -3 tygodnie będzie zdecydowanie lepiej. Najlepszy w naszej drużynie Correa Wanderson”.

Wszyscy zagrali poniżej oczekiwań. Przegrany środek pola, brak dobrego podania po odbiorze. Byliśmy za mało agresywni. Za łatwo traciliśmy bramki. Mam nadzieję, że po kontuzji do zespołu dołączy Mateusz Roszak, weźmie ciężar gry na siebie i to zdecydowanie poprawi naszą grę”. Tyle po meczu, na parkingu powiedział mi rozżalony Mateusz Świergiel.

W przerwie meczu i po jego zakończeniu rozmawiałem z prezesem Lipna Stęszew – Panem Marianem Płócienniczakiem. Gratulowałem zasłużonej wygranej. To taki drugi Mieczysław Szczanowicz. Człowiek oddany klubowi i otoczony ludźmi podobnymi sobie. Pozyskiwane środki to zasługa ludzi z regionu będących w Sejmie oraz sponsorów, o których zdecydowanie trudniej – mówił Pan Marian.

U nas norma. Zaraz po przegranej pojawiają się hejterskie  komentarze naszych “Sympatyków”.

Boisko w Plewiskach przygotowane perfekcyjnie, po serii zabiegów pielęgnacyjnych. Cały obiekt robi wrażenie / patrz foto /.

Za tydzień, bez kibiców gramy z Notecią Czarnków.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, MIKOŁAJCZAK, PISULA, GÓRNY / RAK /, CORREA, KŁĄCZYŃSKI / ZIELŃSKI /, SKWAREK, DOBOSZ / MICHOREK /, ŚWIERGIEL, APPIAH / DRZEWIECKI/, PIETROWSKI / KOŚCIAŃSKI /.

REZERWOWI: DĄBROWSKI, BRODAWKA.

Jerzy Siwiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na Lipno pewnie wygrywa.

1. Kibic MKP pisze:

Trybuny już wam zabrali a co się stało ????????????
    Nie długo kasa się skończy i co dalej ,żadnej przyszłości ,brak młodzieży po prostu dnooooo

• Marek pisze:

Z trybunami masz rację ale nie do końca. Będą przeniesione na drugą stronę. Z młodzieżą też kulą w płot. Aktualnie w 5. Drużynach młodzieżowych trenuje około 100 dzieci. Projekt Gminnego Klubu Sportowego wójta gminy. Może zajmij się komentowaniem wyniku z Damasławka. Aspiracje duże a na razie od paru lat ledwie okręgówka. Na końcu Sparta was okiwa i kolejny rok stracony w drodze na szczyt. Miasto 70 tys mieszkańców i tylko okręgówka. Iskra od kilku lat najlepsza drużyna z regionu polskiego. Chociaż ostatnio powiat wyróżnił A-klasową drużynę Pana starosty. Na koniec przypomnę końcówkę poprzedniego sezonu gdzie przegraliście ostatnie 3 mecze i baj baj. Co się stało ???? Pozdrawiam

2. Marek pisze:

Damaslawek to taka wieś, która liczy niespełna 2 tys mieszkańców. To tak dla pełnego obrazu z kim walczycie. I tylko 3 : 3 a było już 3 : 1. Co się stało ???

3. Goalkeeper pisze:

To jest Kibic MKP, a nie KP Piła. Po co wyrzucać frustracje? Przyjrzyjcie się własnym działaniom. Mieliście zrobione nawodnienie płyty boiska. Gracie na łące pakując grubą kasę w zawodników, trenerów. Niczego nie uczycie się na błędach. Wasz trener publicznie obrzuca ściekami jednego ze sponsorów wychwalając pod niebiosa drugiego sponsora, który notabene jest jego pracodawcą. Na miejscu gminy nie dałbym żadnych pieniędzy klubowi. Macie duże ambicje… Niestety wygląda na to, że są to jakieś niespelnione marzenia z dzieciństwa, ktore chcecie spełnić za wszelką cenę. To jakaś chora rywalizacja. Zastaw się, a pokaż się.

• Obiektywny pisze:

Piotruś daj spokój. Trenuj sobie spokojnie bramkarzy i nie uzdrawiaj wszystkich klubów. Pamiętamy, że kilka zaliczyłeś. Chyba byłeś też i w Szydłowie ? Wszyscy wiedza, że jesteś ekspertem od piłki w regionie. Śmiłowo, Szydłowo, Wysoka teraz Piła.
      PS. Szydłowo faktycznie ma fatalne boisko / łąkę / ale to gminny obiekt i trudno, żeby klub robił np. oświetlenie czy nawodnienie. Z tego co wiem to sypią prywatny nawóz i wałują. Gmina powinna zadbać o murawę i kropka. I na koniec – brak zrozumienia wśród radnych, mieszkańców, że Iskra to promocja. Takie są fakty patrząc na tę sytuację z zewnątrz.

4. Kibic MKP pisze:

No właśnie nie jestem kibicem KP tylko MKP to po pierwsze , po drugie drużyna KP spędziła 1 sezon w B klasie ,2 sezony w A klasie ( przerwane rozgrywki ze względu na pandemie ) i 2 sezon w lidze okręgowej .A Iskra to co od prowadzenia statystyk na 90minut.pl 2001 do 2010 gdzie graliście w B klasie ,9 lat na najniższym poziomie rozgrywek ,KP gdy będzie miało 10 lat będą grać przynajmniej w 4 lidze i tego im życzę , A u was kwestia jednego nieporozumienia z prezesem panem Szczanowiczem i klub się rozpadnie

To, że nie jesteś kibicem KP to jeszcze gorzej.
      O ile pamiętam to jakieś 3 lata temu cała drużyna, która jako rezerwy grały pod nazwą Iskra Szydłowo II, odeszła do Piły, do nowo powstałej drużyny Starosty. Do dzisiaj grają byli zawodnicy z Szydłowa. Nie będę wymieniał nazwisk z grzeczności. Mało tego. Trenerem drużyny, która “uciekła” do Piły był chyba pan Zublewicz a zajmował się nią pan Cichy.
      Co do historii to polecam książkę byłego prezesa OZPN Piła Zygmunta Świtały i Wojciecha Osucha nt. historii piłki w regionie. Tam wyczytasz prawdę i statystyki nt. wszystkich zespołów.
      Iskra Szydłowo gra od 2012/13 w IV lidze z przerwą w w sezonie 2017/18 / reorganizacja / Iskra zajęła 9. miejsce i spadła do V ligi. W sumie w IV lidze to około 9 sezonów. Pozdrawiam i życzę sukcesów.

5. Kibic MKP pisze:

9 lat w B klasie tam powinniście grać Bez zawodników z Piły i z Trzcianki grali byście w LZS razem z Kolastykowem????????????