Marcelo i brazylijska samba

W wyjazdowym meczu 11. kolejki wielkopolskiej Artbud IV ligi GKS Iskra Szydłowo remisuje 2 : 2 / 0 : 0 /z wiceliderem Centrą Ostrów. Bramkę dającą nam remis zdobył w 90 + 3 Marcelo przepięknym strzałem w okienko. Po bramce oszalał z radości.

Centra to wicelider tabeli. 6 wygranych na początku rundy jesiennej i długi czas lider. 22 punkty / 7 – 1 – 2 /, Iskra 10 miejsce, 13 punktów  / 4 – 1 – 5 /. Widać po tych statystykach, ze dzisiaj zdecydowanym faworytem była Centra.

Iskra wraca do formy i do dobrej gry. “Wyglądamy dużo lepiej motorycznie, dużo lepiej biegamy i dużo lepiej bronimy. Dzięki temu jesteśmy bardziej agresywni. Do tego wracają kontuzjowani i mamy dzięki temu większe pole manewru. Po dzisiejszym meczu jestem bardzo zadowolony. Do tego powiem nieskromnie, że dwie zmiany jakie zrobiłem / Bagniewski, Marcelo /dały nam 2. bramki”. Tyle o meczu trener Iskry Szydłowo – Piotr Sochacki.

Pierwsza połowa to partia szachów i bez sytuacji bramkowych. Co prawda Gospodarze mieli w końcówce okazję ale świetnie obronił Kamil Czapla.

Druga połowa to strata dwóch bramek. Najpierw w 58. min. Akcja po prawej stronie, dogranie po ziemi w pole karne i z bliska strzał na 1 : 0.

Drugi gol to szybka kontra w 62. min., zwód przed polem karnym na lewą nogę i strzał w lewy róg naszego bramkarza. W tym czasie nasz zespół reklamował rzut karny po faulu na Correi. Sędzia nie zagwizdał a Centra grała.

Kontaktową bramkę na 2 : 1 w 75 min. strzela Jakub Bagniewski, który wcześniej zmienił Sebastiana Kościańskiego.

Łapiemy wiatr w żagle i gramy na połowie Centry. Głową strzela Adrian Mikołajczak ale prosto w bramkarza. “Za czysto uderzyłem“- żartował po meczu “Czesio”.

Kibice wychodzili ze stadionu, kiedy to znakomitym uderzeniem popisał się Alves Da Silva Marcelo Gabriel. Mimo asysty 3. obrońców, przełożył piłkę na prawą nogę 20 metrów przed bramką Gospodarzy i kropnął w okienko. Piłka zawisła w siatce, Marcelo oszalał z radości a sędzia zakończył mecz.

Remis na terenie wicelidera daje nadzieję na przyszłość. Iskra gra dużo lepiej ku uciesze kibiców i z optymizmem patrzymy na mecz za tydzień z Gołuchowem.

Warto odnotować powrót na boisko Dominika Drzewieckiego po prawie 4. miesięcznej przerwie, spowodowanej kontuzją pachwiny.

Życzenia urodzinowe dla Bartosza Papaja. 100 lat Bartek.

GKS ISKRA SZYDŁOWO : CZAPLA, MIKOŁAJCZAK, ZIELIŃSKI, MICHOREK / DRZEWIECKI/, GÓRNY / MARCELO /, CORREA, KŁĄCZYŃSKI, KOŚCIAŃSKI / BAGNIEWSKI /, ŚWIERGIEL, PIETROWSKI

REZERWOWI: DĄBROWSKI, BRODAWKA, AFTYKA, PAPAJ.
Jerzy Siwiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na Marcelo i brazylijska samba

1. Janusz Olecki pisze:

W Iskrę po stracie 2 bramki i po zmianach w składzie wstąpił “nowy duch” Tak grając można by było myśleć o jeszcze lepszym rezultacie ! Bramka Marcelo – “Stadiony Świata” Dla niej obejrzenia warto było przyjechać taki kawał drogi!!!

2. Marek pisze:

Z tego co wyczytałem w komentarzu Pana Jurka to Iskra zaczęła grać dopiero po zmianach i przy niekorzystnym wyniku 2 do 0. Zmierzam do tego, że zespół musi mieć charakter, żeby nie opuścić głów tylko walczyć do końca. Z przyjemnością w czwartek obejrzę bramki Z tego meczu na fb WZPN. Brawo zespół.