Radość w sobotę, smutek w niedzielę.

Radość w sobotę po wygranej na MŚ z Arabią Saudyjską a dzisiaj, w niedzielę smutek po porażce w Skarszewie 2 : 1 / 1 : 1 /z miejscową Victorią. Przerwana seria 8. meczów bez porażki. Szkoda.

Skarszew – wieś w Polsce, położona w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim, w gminie Żelazków, oddalona od Szydłowa o ponad 260 km., z liczbą ludności około 700.

Victoria Skarszew, beniaminek, 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 17. punktów / 5 – 4 – 8 /.

GKS Iskra Szydłowo na miejscu 6. z 26. punktami / 7 – 5 – 5 /, z serią 8. meczów bez porażki / 4 wygrane, 4 remisy /.

21 września, w Szydłowie Iskra wygrała 2 : 0.

Dzisiejszy mecz to rozgrywana awansem 1-sza kolejka z wiosny. Nasz zespół udał się na mecz w sobotę po meczu Polaków, z noclegiem w Kaliszu. Nocleg ze względu na dużą odległość no i w jakimś stopniu początek spotkania o godzinie 12.00, co powodowało by konieczność wyjazdu w niedzielę około 5.00.

Nie zawiedli najzagorzalsi kibice Iskry Darek, Janusz Mirek i Robert, którzy wybrali się na mecz z drużyną.

3. minuta i słupek po akcji prawą stroną Gospodarzy.

Odpowiadamy dobrymi akcjami a najbardziej aktywny Mateusz Górny. Kilka rzutów rożnych. Mamy optyczną przewagę.

13. minuta doskonała sytuacja Victorii. Strzelec łapie się za głowę.

16. min. faulowany Mateusz Górny i rzut wolny z 25 m. Strzał Mateusza min. niecelny.

22 min. tracimy bramkę na 1 : 0 po rzucie rożnym, krótko rozegranym i strzałem z około 10 m. pod poprzeczkę.

24 min. Mateusz Górny po lewej indywidualnie wszedł w pole karne i strzał z ostrego kąta nad poprzeczką.

W 27. min. strzał z wolnego Marcelo po faulu na Correi. Broni bramkarz.

Otwarty mecz, akcja za akcję. Gospodarze bardzo groźni po akcjach prawą stroną.

W 41 min.doprowadzamy do remisu 1 : 1 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Skwarka i główce naszego najlepszego strzelca – Mateusza Górnego. doprowadzamy do remisu 1 : 1 po dośrodkowaniu z rzutu rożne

W 44 min. Kamil Czapla broni strzał po ziemi na róg.

Do przerwy remis 1 : 1.

Pierwsze minuty po przerwie i groźniejsi Gospodarze. Kamil Czapla jednak dobrze broni. Zmiana w 58 min. w naszej drużynie. Bartosza Papaja zmienia Sebastian Kościański.

W 64 min. Kamil ponownie broni groźny strzał. Niewidoczna nasza druga linia, środek pola, sporadyczne długie podania na Mateusza Górnego.

W 76 min. pada na murawę Correa, wydaje się, że jest faulowany ale ku zaskoczeniu to on ukarany zostaje – uwaga – czerwoną kartką i do końca gramy w “10”.

Poprzeczka w 82 . min. po strzale Gospodarzy z 25 m.

Bramka dla Gospodarzy wisi w powietrzu, jak mówi komentator / mecz transmitowany na fb WZPN /.

Tak też się staje w 88 min. Wrzutka z prawej strony, wybicie na 15 m., strzał z pierwszej piłki i przegrywamy 2 : 1.

5 minut doliczone przez sędziego. Przegrywamy po słabej grze.

Zawsze drugie połowy mieliśmy lepsze. Dzisiaj żadnej sytuacji bramkowej. Niestety, w tej rundzie na wyjeździe wygraliśmy tylko raz a to za mało na lepszą pozycję w tabeli. Przed nami przerwa do marca. Czas dla Piotra Sochackiego na przemyślenia. Dzisiaj nie zagrał Jakub Zieliński z powodu 4. żółtych kartek , zabrakło też Adriana Pietrowskiego. Wkrótce podsumowanie rundy.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, KŁĄCZYŃSKI, BAGNIEWSKI, SKWAREK, ŚWIERGIEL, MARCELO, CORREA, MIKOŁAJCZAK, DOBOSZ, GÓRNY, PAPAJ /KOŚCIAŃSKI /.

REZERWOWI: DĄBROWSKI, RAK, AFTYKA, BRODAWKA,  DRZEWIECKI.

2 odpowiedzi na Radość w sobotę, smutek w niedzielę.

1. Marcel pisze:

Ostatni mecz na jesieni i popsuty obraz całej rundy. Dawniej Iskra wolała grać na wyjazdach, na dużych boiskach i przywoziła punkty. Jedna wygrana, jak pisze Pan Jurek to faktycznie za mało. Zabrakło chyba motywacji no bo nie podejrzewam, że noc przed meczem świętowano koniec rundy. Podsumowując to 6 miejsce w tabeli jest na miarę możliwości. Mogło być lepiej ale mogło być dużo gorzej. Ja dziękuję za wrażenia z tej rundy i czekam na mecze wiosenne. Panie trenerze potrzeba zmian bo wygrywanie i dobre mecze w domu nie wystarczy. Stać zespół na więcej a Pan może to sprawić. Pozdrawiam.

2. Janusz pisze:

Pierwsza poło w nie zła w naszym wykonaniu i zasłużony remis!!! Druga połowa to niestety duża przewaga gospodarzy i wynik jak najbardziej sprawiedliwy!!! Jezdzimy jako kibice Iskry po Całej Wielkopolsce i z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że Tak Obiektywnych Kibiców jak W SKARSZEWIE nie spotkaliżmy w żadnym innym miejscu Wielkopolski!!! Pozdrawiamy Serdecznie SKARSZEW!!!!