Seniorzy Iskry zakończyli jesienne granie.

         Dobiegła końca jesienna runda sezonu 2022/23 wielkopolskiej Artbud IV ligi. Drużyna seniorów GKS Iskra Szydłowo radziła sobie nadspodziewanie dobrze. Nadspodziewanie dobrze, gdyż początek rozgrywek a w szczególności dwie wysokie porażki w Czarnkowie i Tarnowie Podgórnym nie zapowiadały nic dobrego. Mały niedosyt pozostał po remisie w Kępnie.

     

    Po rezygnacji trenera Piotra Sochackiego przed końcem poprzedniego sezonu, władze klubu zatrudniły trenera z okolic Poznania. Były piłkarz Lecha Poznań – Damian Łukasik miał za zadanie utrzymanie dobrego poziomu gry i walkę o miejsca w 1-szej szóstce tabeli. Zmiana sposobu gry, inne ustawienie na boisku, mało czasu na wprowadzenie tych zmian, plaga kontuzji spowodowały, że gra się nie układała i nie było wyników. Zespół przegrywał.

         Tylko szybka reakcja prezesa – Rafała Szczanowicza, po konsultacji z zarządem doprowadziła do powrotu trenera Piotra Sochackiego na stanowisko trenera zespołu. Z perspektywy czasu, wydaje się, że była to jedyna, słuszna decyzja. Wróciły do zespołu wiara i nadzieja na lepszą grę. Wróciła motywacja i wiara we własne umiejętności. Wróciły wreszcie lepsze wyniki. Od tego momentu GKS Iskra Szydłowo zaczął odrabiać straty i przesuwać się w górę tabeli.

         Dzisiaj, po rozegraniu 18 kolejek / w tym jedna awansem z wiosny /GKS Iskra Szydłowo zajmuje 6. miejsce z dorobkiem 26. punktów / 7 zwycięstw, 5 remisy, 6 porażek /. Dobra passa trwała 8 ostatnich meczów, 4 wygrane i 4 remisy / bez meczu w Skarszewie z wiosny / robi wrażenie. Pokonanie takich zespołów jak Polonia Leszno, SKP Słupca, LKS Gołuchów czy ostatnio Mieszko Gniezno musi robić dobre wrażenie i świadczy o sile zespołu. Jest to wynik, który w zupełności spełnia oczekiwania zarządu, kibiców, trenera i samych piłkarzy. Oczywiście nie składamy broni i nie spoczywamy na laurach tylko gramy o jeszcze lepszy wynik. Do lidera tracimy 9 punktów a przewaga nad ostatnim zespołem wynosi 11 punktów. Duży ścisk w czołówce ale też zaciekła walka o utrzymanie.

          W tym miejscu trzeba dodać, że w Wielkopolsce, począwszy od ekstraklasy poprzez ligi niższe aż do B Klasy gra ponad 500 zespołów. GKS Iskra Szydłowo w tym zestawieniu plasuje się na około 16 – 18 miejscu. Jesteśmy najlepszą drużyną z powiatu pilskiego od wielu sezonów. W 19. Osobowej kadrze znajduje się 6. zawodników z gminy Szydłowo: Adrian Mikołajczak, Oliwier Dobosz, Artur Dąbrowski, Norbert Pawlak, Jakub Rak i Filip Aftyka. Świadczy to o bardzo dobrym szkoleniu. Wiąże się to z projektem Gminnego Klubu Sportowego Wójta Gminy Szydłowo – Tobiasza Wiesiołka.

          Na koniec trzeba zauważyć, że uzyskiwane wyniki nie były by możliwe bez pomocy i zaangażowania wielu ludzi. Prezes Rafał Szczanowicz, sponsor Mieczysław Szczanowicz, wiceprezes Marek Wojdyło, Artur Kamiński, Wojciech Ratajczyk, Tadeusz Cecki, Artur Krzywicki, Damian Wadowski, Janusz Olecki, Darek Furgała, Maciej Manuszak to tylko niektórzy z nich. Dobra współpraca na linii Wójt Gminy Szydłowo Tobiasz Wiesiołek – klub. Finansowe wsparcie klubu przez Urząd Gminy w postaci dotacji. Obiecane oświetlenie boiska w Starej Łubiance, które załatwi problem treningów na wiosna i na jesieni / krótkie dni /.

          Z optymizmem patrzymy w przyszłość pomimo co raz to większych wydatków. Wspomniany już jeden wyjazd do Kępna na mecz / 19 listopada, 700 km. w obie strony / to koszt około 5 000 zł. tylko za autokar. Wyjazd do Skarszewa z noclegiem w Kaliszu to koszt blisko 10 tys. zł. To tylko dwa przykłady.

          Oby na wiosnę wyniki nie były gorsze czego życzymy całej drużynie i kibicom.

                                                                                                      Jerzy Siwiec                                        

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.