Taką Iskrę chcemy oglądać !

12 kolejka wielkopolskiej Artbud IV ligi. Do Szydłowa przyjechał 3 – ci zespół z tabeli – LKS Gołuchów. Po bardzo dobrej grze naszej drużyny wygrywamy pewnie 4 : 1 / 1 : 0 /. To trzeci, bardzo dobry mecz z rzędu drużyny Piotra Sochackiego. Brawo !.

Gołuchów – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pleszewskim, w gminie Gołuchów, 240 km. od Szydłowa.

LKS Gołuchów w sezonie 2019/20 wywalczył awans do III. ligi ale z przyczyn proceduralnych, nie otrzymał licencji i w III. lidze nie zagrał. Awansowała Unia Swarzędz. Było o tym w tamtym czasie głośno.

Dzisiaj Goście na 3. pozycji w tabeli z 23. punktami / 7 – 2 – 2 /i na pewno faworyt tego spotkania.

Nasz zespół pozycja 10., 14 punktów / 4 – 2 – 5 /.

Mecz dokładnie opisali w pomeczowych wywiadach trenerzy obu zespołów – Marcin Żółtek LKS Gołuchów i Piotr Sochacki – GKS Iskra Szydłowo oraz Adrian Mikołajczak – zawodnik Iskry Szydłowo.

Pierwsza połowa pod nasze dyktando. Sebastian Kościański dwukrotnie, Mateusz Górny, Brazylijczyk Correa byli bliscy zdobycia bramki. Do tego Rzut karny po faulu na Brazylijczyku Marcelo. Do piłki podszedł Łukasz Kłączyński, dotychczasowy, pewny wykonawca ale strzelił w słupek. Było to w 22 minucie spotkania. Łukasz zmienił sposób wykonywania karnego. Dlaczego ? trudno powiedzieć – mówił po meczu. Dodam tylko, że dzisiejszą grą w obronie, poświęceniem i zaangażowaniem całkowicie się zrehabilitował.

Goście raz strzelali nad bramką naszego bramkarza.

Gol na 1 : 0 pada w 45 + 1 po precyzyjnym strzale Wandersona Correi De Almeidy. Gol do szatni.

Po przerwie nie cofamy się i nie bronimy wyniku tylko strzelamy kolejne gole.

52 min. Adrian Mikołajczak głową na 2 : 0 po rzucie rożnym. Dośrodkowywał Adrian Pietrowski.

57 min. na 3 : 0 Brazylijczyk Alves Da Silva Marcelo Gabriel / asysta Adrian. Mikołajczak /.

W 61 min. Mamy już 4 : 1 po golu Mateusza Górnego i ku uciesze jego babci, żony i córci.

W 73 min. Goście zdobywają bramkę na 4 : 1 i ”Łapią tlen “, atakują a my skutecznie się bronimy i czekamy na kontrę.

W 84 min. Gołuchów bliski zdobycia drugiego gola ale strzał z bliska min. niecelny.

Doliczone 4 minuty nie przynosi zmiany rezultatu i odnosimy zasłużone zwycięstwo.

Jest dobrze i z optymizmem patrzymy do przodu. Za tydzień wyjazd do Pobiedzisk na mecz z miejscowym Huraganem.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, MIKOŁAJCZAK, ZIELIŃSKI, MICHOREK / DOBOSZ /, GÓRNY, CORREA / BAGNIEWSKI /, KŁĄCZYŃSKI, SKWAREK, KOŚCIAŃSKI / PAPAJ /, MARCELO, PIETROWSKI.

REZERWOWI: DABROWSKI, BRODAWKA, PAWLAK.

2 odpowiedzi na Taką Iskrę chcemy oglądać !

1. Marek pisze:

Gratulacje na początek dla całej drużyny i trenera. Brawo Panie Jurku za super komentarz i wywiady. Miło poczytać i posłuchać. Od jakiegoś czasu, a dokładnie od 3 meczów ustał hejt na trenera i drużynę. Zatkało tych co źle życzą zespołowi. Brawo jeszcze raz za dzisiejszą postawę i oby tak dalej. Proszę o dobry wynik za tydzień. Pozdrawiam Szydłowo.