Unia lepsza w pucharze.

Środa, 19 kwietnia, Szydłowo, 1/16 Pucharu Polski GKS Iskra Szydłowo kontra Unia Swarzędz. Mimo ambitnej postawy i woli walki przegrywamy mecz 0 : 4 / 0 : 2 /. Jak mówi trener Unii – Tomasz Bekas przeskok z ligi IV. do III. jest bardzo duży. Dzisiaj to było wyraźnie widać.

Na tym etapie Pucharu Polski do gry wchodzą drużyny z IV i III ligi. W wyniku losowania 18. listopada 2022 r. GKS Iskra Szydłowo trafiła na Unię Swarzędz, drużynę III – cio Ligową i uznawaną za zdecydowanego faworyta dzisiejszej rywalizacji.

Unia Swarzędz, beniaminek 2. grupy III. ligi, 10. miejsce 24 punkty / 8 – 9 – 7 /.

Handicapem naszej drużyny powinno być własne boisko, no i fakt, ze nie jesteśmy faworytem. Unia musi a Iskra może.

2 godziny przed meczem zaczął padać deszcz i padał podczas meczu. Boisko śliskie i ciężkie do gry.

Unia Swarzędz pewnie pokonała Iskrę strzelając dwie bramki do przerwy / 12 i 35 min. / oraz dwie bramki po przerwie / 47 i 78 min. /. Kamil Czapla obronił rzut karny w 50. min. a Correa był bliski zdobycia bramki honorowej w 88. min. głową strzelając w słupek.

Od początku zagrał Jakub Rak a ostatnie 20 min. w roli bramkarza zaliczył utalentowany, niespełna 17. letni Artur Dąbrowski. Obaj nasi młodzieżowcy na plus.

Drużynie Tomasza Bekasa gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA / DĄBROWSKI /, ZIELIŃSKI, MICHOREK, GÓRNY / ŚWIERGIEL /, CORREA, KŁĄCZŃSKI, SKWAREK / GRIGALASHVILI /, MIKOŁAJCZAK / DOBOSZ /, APPIAH / PISULA /, RAK / KOŚCIAŃSKI /, PIETROWSKI.

REZERWOWI: BRODAWKA.