W dobrym stylu Iskra wraca do gry !

To był bardzo trudny tydzień dla trenera, drużyny i kibiców Iskry Szydłowo po wysokiej porażce w Czarnkowie. Dzisiaj Iskra pokazała Charakter, wygrywając 2 : 1 / 2 : 1 / z mocnym zespołem Victorii Września. Warto odnotować powrót do gry po kontuzji Mateusza Górnego – króla strzelców poprzedniego sezonu.

Od początku sezonu Iskra z problemami kadrowymi. Kontuzje pokrzyżowały wszystko. Dzisiaj przed meczem z Victorią Września dużo pytań. Czy wrócimy do gry ?, czy zespól nie złapie psychicznego problemu ? czy potrafimy zapomnieć to co było tydzień temu i stawić czoła trzeciej drużynie w tabeli ?. Po meczu odpowiedź brzmi tak a najlepiej świadczy o tym wynik spotkania.

Po ciężkiej walce, w upale i dalej w osłabieniu Iskra wygrała ważny mecz.

W 16 min. Bartek Papaj strzela na 1 : 0 po krzyżowym podaniu Marcelo. Jest dobrze.

W 21 min. po faulu w polu karnym na Łukaszu Skwarku rzut karny zamieniony na bramkę przez Brazylijczyka Marcelo. Jest bardzo dobrze. 2 : 0 to taki wynik, gdzie niby masz bezpieczną przewagę ale wystarczy gol kontaktowy i wynik robi się na styku.

Właśnie kontaktowego gola, jeszcze przed przerwą / 45 + 1 /strzela z rzutu karnego Victoria. Gol do szatni i znowu pytanie, co wydarzy się po przerwie ?.

Wcześniej w 19 min., nogą, w sytuacji sam na sam broni Kamil Czapla.

W 37 min. Bartek Papaj głową mógł strzelić na 3 : 0 ale trochę zaskoczyła go piłka, której wcześniej nie sięgnął Adrian Mikołajczak. Warto odnotować też dwie dobre sytuacje Łukasza Skwarka.

Po przerwie atak Victorii ale też dobrze się bronimy. Czekamy na kontrę. Goście mają sytuacje w 51 min. głową obok i strzał w słupek w 54 min.

W 65 min. 3 zmiany w zespole Gości i dalej atak na naszą bramkę.

W 60 min. po długiej przerwie pojawia się na boisku Mateusz Górny i w 67 min. urywa się obrońcom, wychodzi sam na sam ale jego strzał mierzony w okienko nadzwyczajnie broni bramkarz Gości.

W 89 min. rajdem od połowy boiska popisuje się Marcelo ale zostaje z faulowany przed polem karnym.

W 70 min. sytuację w ostatnim momencie wyjaśnia Mateusz Świergiel.

Jeszcze w doliczonym czasie gry Goście mają poprzeczkę.

Dowozimy wygraną do końca i jest to znakomita wiadomość. GKS Iskra Szydłowo może zagrać słabiej ale na pewno potrafi grać w piłkę i nawiązywać walkę z najlepszymi zespołami wielkopolskiej Artbud IV ligi. Dzisiaj dajemy tego świadectwo.

Zapraszam do posłuchania wywiadów z trenerami zespołów – Pawłem Lisieckim i Damianem Łukasikiem.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, BAGNIEWSKI, MIKOŁAJCZAK, ZIELIŃSKI          / KŁĄCZYŃSKI /, ŚWIERGIEL, MICHOREK, DOBOSZ, SKWAREK, KOŚCIAŃSKI / GÓRNY /, PAPAJ / PIETROWSKI /, MARCELO.

REZERWOWI: DĄBROWSKI, RAK, BRODAWKA, BĄCZKOWSKI, PAWLAK, AFTYKA.

6 odpowiedzi na W dobrym stylu Iskra wraca do gry !

1. Ja pisze:

Jak skrytykowalem zespół po meczu w Czarnkowie tak teraz trzeba go pochwalić. Znakomita walka CAŁEGO zespołu. Naprawdę bardzo dobrze oglądało się dzisiaj mecz.Oba zespoły stworzyły świetne widowisko. Trudno kogoś pochwalić ale jeśli już to piwo za dziś należy się według mnie bramkarzowi Papajowi i Marcelo. Jeszcze raz gratulacje dla zespołu Iskry za bardzo dobry mecz i taki poziom trzymać dalej. Dziś nieustepliwosc waleczmosc i konsekwencja. Jeszcze raz gratuluję.

2. Ja pisze:

Dodam że mecz toczony mimo upału w niesamowicie szybkim tempie. Po tym spotkaniu wybrałem się do Trzcianki tamto spotkanie nawet w małej cześć nie było tak dobre jak to w Szydłowie

3. Jerzy Siwiec pisze:

Dobry mecz. Pełna zgoda z kolegą ja. Porażka tydzień temu to zbieg wielu czynników. Braki kadrowe ale też w momencie bardzo złego wyniku zupełnie brak chęci do gry. Noteć wygrała z Nielbą czyli widać że mają bardzo dobry zespół. Iskra będzie co raz mocniejszą i tego życzę zespołowi.

4. Aeternatus pisze:

Iskra, to bardzo słaby zespół. Jest słaby kadrowo, bo nazwiska nie grają.

• Walus pisze:

Słaby zespół, który od trzech lat zajmuje 8,9 miejsce w 20 zespołowej 4lidze. Ciekawa opinia?