Z Kotwicą na bezbramkowy remis.

Dzisiejszy, bezbramkowy remis należy uszanować. To Kotwica Kórnik była faworytem w tym meczu a nasz zespól po zmianie trenera to duża niewiadoma. Deszcz, walka na całym, grząskim boisku, dużo fauli i żółtych kartek. Goście od 73 min. grali w “10” po dwóch żółtych i w konsekwencji czerwonej kartce.

Kotwica przed sezonem wymieniana w gronie faworyta do awansu. Na razie jednak 6. miejsce w tabeli, 12 punktów / 2 – 6 – 0 /. Drużyna remisów ale też bez porażki. Tym bardziej należy docenić dzisiejszy remis Iskry.

GKS Iskra Szydłowo w trakcie powrotu do stabilnej, dobrej gry, bez błędów w obronie i tracenia dużej ilości bramek. Powrót trenera Piotra Sochackiego po 3 miesiącach. Zmiany w składzie w stosunku do ustawienia trenera Łukasika. Na boisku nie 3. a jeden młodzieżowiec, Łukasz Skwarek cofnięty do obrony. Powrót Łukasza Kłączyńskiego na środek obrony i przesunięcie wyżej Adriana Mikołajczaka. To tylko te zmiany z najważniejszych i widocznych.

Praktycznie cały mecz trwała zażarta walka w padającym deszczu, na bardzo mokrym, grząskim boisku. W efekcie dużo niezamierzonych fauli i żółto od kartek zarówno w jednej jak i w drugiej drużynie.

Kotwica miała dogodne sytuacje bramkowe w 72 min., gdzie Kamil Czapla obronił nogami i strzał po rzucie rożnym i w doliczonym czasie gry, gdzie nasz bramkarz znakomicie obronił strzał głową i dobitkę. Goście wykorzystywali świetne warunki fizyczne i bardzo dalekie rzuty z autu w pole karne wykonywane przez swojego kapitana Jasińskiego. Dzisiaj na szczęście dobrze grała nasza obrona i wyjaśniała sytuacje.

Iskra najlepszą sytuacje miała w 80 min. , kiedy piłka zatrzymała się na linii bramkowej w potwornym zamieszaniu. Miał też swoją okazję Mateusz Górny ale w momencie wychodzenia na doskonałą pozycję został z faulowany.

Mecz do końca trzymający w napięciu bo wynik mógł być na korzyść jednej jak i drugiej drużyny.

“I po co mi to było ?, po co mi ten stres ? mogłem dalej spokojnie budować dom i spacerować po Krupówkach” – żartował po meczu nowy, stary trener – Piotr Sochacki.

Już za tydzień kolejny, groźny rywal – Nielba Wągrowiec. Mecz w Szydłowie w sobotę o 16.00. Zapraszamy.

GKS ISKRA SZYDŁOWO: CZAPLA, MIKOŁAJCZAK, ZIELIŃSKI, MICHOREK / DOBOSZ /, GÓRNY / MARCELO /, CORREA / PAPAJ /, KŁĄCZYŃSKI, SKWAREK, KOŚCIAŃSKI, ŚWIERGIEL, PIETROWSKI.

REZERWOWI: DĄBROWSKI, BAGNIEWSKI, RAK, BRODAWKA.

Jerzy Siwiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.