Sparta Oborniki – Iskra Szydłowo 1 : 0 / 0 : 0 /.

Kolejny, trudny przeciwnik na drodze Iskry w 11. kolejce rozgrywek. Będąca na fali wznoszącej Sparta Oborniki wygrała 1 : 0.

Sparta rozpoczęła rozgrywki niezbyt udanie, bo od 3. porażek. Ostatnio jednak Sparta gra dobrze i wygrywa lub remisuje. 9 miejsce w tabeli / 4 zw., 1 rem., 5 por. /i 13 punktów.

Iskra prześladowana ostatnio kontuzjami.  2 remisy i porażka ostatnio, co prawda z mocnymi przeciwnikami / Unia , Nielba i Lubu / ale kibice mówią o zniżce formy. Bilans ze Spartą też mamy niekorzystny. Ostatnio 2. porażki / 0 : 2 u siebie w Październiku i 1 : 2 w maju w Obornikach/. Do tego 1 wygrana i 2 remisy.

Do zespołu wracają kontuzjowani ale potrzeba czasu na ich dojście do formy / Wojciechowski, Fertikowski, Pietrowski, Hermanowicz, Juracki /. Słowem, przed meczem nie wyglądało to dobrze i raczej nie byliśmy faworytem w tym meczu.

Na boisku wyglądało to jednak całkiem dobrze. Sparta cofnięta a Iskra w ataku pozycyjnym. Optycznie przewaga i posiadanie piłki po naszej stronie. W 1. połowie niewykorzystana tzw. 100. Nasz zawodnik strzela w poprzeczkę z paru metrów a kibice krzyczeli już, że gol.

Druga połowa i dalej przewaga naszej drużyny, choć bez stuprocentowych sytuacji. Gospodarze groźnie kontratakują i po faulu w naszym polu karnym, w 68 min. mają karnego, którego zamieniają na gola. 8 min. później my mamy rzut karny ale bramkarz Sparty broni strzał Kacpra Ciupy. Próbujemy  do końca odwrócić niekorzystny wynik ale brakuje czasu i doznajemy bolesnej porażki.

Trochę z konieczności ale bardzo udanie, od 1. minuty zagrał w bramce Arek Skuza.

Honoru naszej piłki skutecznie bronili w dzisiejsze przedpołudnie nasi młodzicy, którzy wygrali w Trzciance z Lubuszaninem 4 : 1 a juniorzy młodsi w Ujściu pokonali miejscową unię 4 : 0.  Orlik na turnieju w Kotuniu wywalczył II miejsce. Brawo !

ISKRA SZYDŁOWO: SKUZA , JURACKI, KŁĄCZYŃSKI, MIKOŁAJCZAK S., PINKOWSKI, CIUPA, MICHOREK / NAWROCKI /, HERMANOWICZ / POPIOŁEK /, KOSIŃSKI, CYRUK / WOJCIECHOWSKI/, TURKOWIAK / FERTIKOWSKI /.

REZERWOWI: BRUSKI, SKWAREK.