Iskra wygrała turniej w Damasławku !

W upalną sobotę w Damasławku Iskra Szydłowo w świetnym stylu wygrała turniej im. Piotra Torzewskiego, byłego piłkarza Sokoła Damasławek z udziałem 4 drużyn.Turniej w Damasławku rozgrywany jest od kilku lat ale nasza Iskra wzięła w nim udział po raz pierwszy i od razu sięgnęła po puchar pokonując w pierwszym meczu Leśnika Margonin 3 : 1 i w finale Sokoła Damasławek 2 : 0. W drugim meczu Sokół Damasławek pokonał 3 : 1 Łopuchowo. W meczu o 3 -cie miejsce 1999 Łopuchowo / drużyna z poznańskiej ligi okręgowej / pokonała Leśnika Margonin 2 : 1. Tyle statystyki.

Do meczu z Leśnikiem Margonin trener Kowalski wystawił następująca jedenastkę:

KULACHA, CYRUK, SYROKA, GRZYMSKI, KOMENDERSKI, MICHOREK, MROZEK, JURACKI, MARCINIAK, ZUBLEWICZ , WYPUSZ.

Po przerwie, przy wyniku 3 : 1 weszli : KLOCZKOWSKI, KISIEL, KAROLEWSKI, LUBOŃSKI, MAJTYKA, KWIATKOWSKI, ŁASUT, MIKOŁAJCZAK.

Już w 10 minucie Juracki po przechwycie piłki strzelił z 16 m w sytuacji sam na sam na 1 : 0. W 18 minucie na 2 : 0 podwyższył  ponownie Juracki, tym razem z pierwszej piłki po dośrodkowaniu Marciniaka. 19 minuta to indywidualna akcja Zublewicza  i gol na  3 : 0. Leśnik zmniejszył rozmiary porażki w 28 minucie strzelając na 3 : 1.

Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu chociaż nasza drużyna kontrolowała wydarzenia na boisku grając praktycznie zmiennikami.

W meczu finałowym z Sokołem Damasławek trener Kowalski w pierwszej jedenastce dokonał jednej zmiany – w miejsce Marciniaka od początku dał zagrać Kwiatkowskiemu i trzeba przyznać, że Kwiatek nie zawiódł zaufania trenera – brawo.

Dla Damasławka to najważniejszy mecz w roku i należało się spodziewać ostrej walki. Z tak dysponowanym i ustawionym zespołem z Szydłowa piłkarze z Damasławka byli bez szans. Pressing na całym boisku, wymienność pozycji, zaangażowanie, szeroka, mocna ławka, wykonywanie zaleceń taktycznych – w efekcie wygrana 2 : 0 a w drugiej połowie całkowita dominacja na boisku i to gdy grali zmiennicy.

Jak padały bramki ?

10 minuta to gol bramkostrzelnego Jurackiego głową po rzucie rożnym. 16 minuta to indywidualna akcja Wypusza podanie do Zublewicza a ten spokojnie , sprytnym strzałem podwyższył na 2 : 0.

Wygrana mocno obsadzonego turnieju cieszy ale jeszcze bardziej cieszy styl w jakim ten turniej Iskra wygrała. Świetna atmosfera w drużynie, kondycja, ładna gra piłką, rozgrywanie akcji atakiem pozycyjnym i długie krosowe podanie na skrzydło do szybkich Jurackiego bądź Wypusza, włączanie się bocznych obrońców Komenderskiego i Cyruka , walka w środku boiska – TAK GRA NASZA ISKRA SZYDŁOWO.
I jeszcze jedno. Nasza drużyna zagrała w pięknych, nowych strojach ufundowanych w połowie przez firmę AUTO – LUBOŃSKI Adama Lubońskiego – dziękujemy Adam !

Jerzy Siwiec

WYWIAD Z WALUSIEM RANO – PRZYCZYNY TECHNICZNE

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.