Powiało optymizmem.

DSC06015Do rozpoczęcia rozgrywek dwa i pół tygodnia. Iskra rozegrała dzisiaj 3. mecz kontrolny, tym razem z Pogonią Łobżenica. Iskra po dobrej grze, pewnie wygrała 4 : 0.

Po dwóch przegranych, kibice oczekiwali zwycięstwa, tym bardziej, że z Pogonią mamy stare rachunki do wyrównania. Pamiętamy porażki z ligi okręgowej w Łobżenicy i w meczu na wodzie, rozgrywanym na raty w Szydłowie. Co prawda od tamtego czasu dużo się zmieniło ale kibice pamiętają.

Dalej w obronie bez Truszczyńskiego ale ze Skibą. Bez Wyszyńskiego, który po półrocznym okresie wypożyczenia wrócił do Jastrowia. Nie udało się porozumieć z prezesem Polonii, nikt nawet nie próbował się dogadać. Postawiono warunki zaporowe i cisza.  Iskra sobie poradzi a Grzesiowi życzymy powodzenia.

Dzisiejsze spotkanie jest potwierdzeniem stwierdzenia, że “Iskra sobie poradzi”. Wreszcie bramki strzelają napastnicy a pomoc wypracowuje sytuacje. Obrona ze Skibą też wygląda dobrze. Jeszcze Truszczyński do obrony a Juracki do przodu i mamy pakę.

Szczególnie pierwsza połowa mogła się podobać. Iskra grała piłką i stwarzała co chwilę sytuacje bramkowe. Brakowało jeszcze skuteczności ale jest trochę czasu i skuteczność wróci. To widać, że z meczu na mecz jest lepiej.

– 10 min., Mikołajczak sam na sam po podaniu Skwarka – broni bramkarz;

– 17 min. Kostecki sam na sam po podaniu Nawrockiego – obok słupka;

– 23 min. akcja Kostecki – Skwarek. Łukasz nie trafia z 15m.;

– 30 min. to ręka w polu karnym. Rzut karny na gola pewnie zamienia Nawrocki. Prowadzimy 1 : 0;

– 33 min. nieporadność w polu karnym naszych graczy. Kolejno strzelają: Kostecki, Skwarek i Nawrocki z dogodnych pozycji i za każdym razem broni bramkarz gości;

– 42 min. Kostecki pięknym strzałem pod poprzeczkę podwyższa na 2 : 0.

Goście w tej części gry 3 krotnie groźnie strzelali ale bronił Szak.

Po przerwie i dokonanych zmianach gra lekko siadła i do głosu częściej dochodzili gracze z Łobżenicy.

– w 48 min. goście mieli sytuację sam na sam po błędzie naszej obrony. Strzał obok słupka;

– w 55 min. Szak w; stylu Neuera, bramkarza Niemiec,  broni na 35 metrze odważnym wyjściem.

– w 63 min. ponownie Kostecki, po podaniu Nawrockiego strzela od słupka na 3 : 0;

w 76 minucie ozdoba meczu. Bramka Darka Jurackiego, który z 35 – 40 metrów przelobował bramkarza gości, widząc, że ten wyszedł zbyt daleko od bramki.

Będzie dobrze – zgodnie twierdzili obserwujący mecz kibice, główny sponsor i działacze klubu.

Kolejny sparing w sobotę / 26 lipca / w Obornikach ze Spartą o godzinie 11.00. Wyjazd o godzinie 8. 30 z boiska w Szydłowie.

ISKRA SZYDŁOWO: SZAK, MIKOŁAJCZAK, SKIBA, DUDZIŃSKI, JURACKI, SKWAREK, NAWROCKI, KLOFIK, KWIATKOWSKI, KOSIŃSKI, KOSTECKI oraz SYROKA, MICHOREK, KOMENDERSKI, LUBOŃSKI, SKUZA i 2 zawodników testowanych.