Ważny sprawdzian z Tarnovią.

DSC07447Liga zbliża się wielkimi krokami. Iskra sprawdzała formę z III ligową Tarnovią Tarnowo Podgórne w czwartek o 19.3o w Baranowie k/Poznania. Po świetnej grze Iskra uległa gospodarzom 1 : 2.

Mimo porażki 1: 2 nie ma w tym przesady, że Iskra rozegrała dotychczas najlepszy mecz sparingowy. Tarnovia to już nie ta sama drużyna, która zremisowała z Iskrą 3 : 3 na początku przygotowań. Widać efekty pracy trenerów Reissa i Pawłowskiego. Do tego w mocnym składzie 3 byłych graczy ekstraklasy : Goliński, Zakrzewski i Scherfchen .

Odprawa jeszcze w autobusie, dokładne postawienie zadań każdemu z osobna. Specjalnie o tym wspominam bo słyszałem, co mówi trener i widziałem realizację zaleceń. Na boisku wszystko zrealizowane w 100 %. Szczególnie w pierwszej połowie, którą wygraliśmy 1 : 0.

Bramka padła po znakomitej , dwójkowej akcji Skwarek – Kosiński. Skwarek podał na lewo do Kamila, Kamil zrobił 30 metrowy rajd po lewej stronie i dośrodkował do wbiegającego w pole karne Skwarka. Łukasz w pełnym biegu strzelił z powietrza nie do obrony. Bramka stadiony świata !

Pierwsza połowa zdecydowanie pod nasze dyktando. Pressing, walka i akcje raz lewą raz prawą stroną. Seria rzutów rożnych i rzutów wolnych. Prezes Olecki stwierdził, że dla tej jednej połowy warto było przyjechać i marznąć.

W przerwie / skróconej / poszedłem na chwilę po kawę a jak wróciłem przegrywaliśmy 1 : 2.

Dwa koszmarne błędy i gospodarze nie mieli litości. Najpierw po rzucie wolnym piłka wpadła do siatki a za chwilę rzut karny po faulu naszego bramkarza. Wszystko to w pierwszych trzech minutach drugiej połowy.

Trzeba uczciwie powiedzieć, że na początku drugiej połowy, zgodnie z ustaleniami weszli zmiennicy i nie wynik był najważniejszy. Zagrali wszyscy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Na dobrą sprawę były sytuacje po których powinniśmy wyrównać. Szybka utrata 2. bramek nie podłamała naszej drużyny, która dalej prowadziła wyrównaną walkę na całym boisku.

Najlepszym komentarzem niech będą słowa trenera Tarnovii po meczu, który nie wierzył, ze z taką grą zajmujemy 8 miejsce w ligowej tabeli. Był przekonany, ze jesteśmy o wiele wyżej.

Jest dobrze a powinno być jeszcze lepiej. Czas pokaże. Najbliższy sparing już w sobotę w Chodzieży o 15.00 z miejscową Polonią. Zapraszamy.

ISKRA SZYDŁOWO: SZAK, JURACKI, SKIBA, MIKOŁAJCZAK A., MIKOŁAJCZAK S., MICHOREK, CIUPA, SKWAREK, FERTIKOWSKI, KOSIŃSKI, WOJCIECHOWSKI oraz DUDZIŃSKI, SYROKA, KOMENDERSKI, PURCZYŃSKI.