Bezlitosna Iskra.

DSC07628Ostatni sparing przed ligą wypadł dla naszego zespołu nadzwyczaj okazale. Iskra pokonała w Wałczu na euroboisku Polonię Piła 8 : 0.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona tragicznie zmarłemu Sebastianowi Marciniakowi z Lubuszanina Trzcianka. Cześć Jego pamięci !.

Zaczynamy w następującym zestawieniu : KULACHA, JURACKI, SKIBA, DUDZIŃSKI, MIKOŁAJCZAK S., MIKOŁAJCZAK A., MICHOREK, FERTIKOWSKI, LUBOŃSKI, NAWROCKI, WOJCIECHOWSKI.

Pierwsze 20 minut nie zapowiadało tak wysokiej wygranej. Polonia cofnięta na własną połowę, dobrze zorganizowana w obronie, nastawiona na kontrę. Z przodu groźny Kostecki, szukający gry ale dobrze pilnowany. W tym okresie mamy rzuty rożne, sytuacje bramkowe, słupek ale gol nie pada.

Worek z bramkami rozwiązuje nasz kapitan – Rafał Skiba głową strzela na 1 : 0 po dośrodkowaniu z wolnego Fertikowskiego w 22 min.

W 28 min. rajdem w swoim stylu popisuje się Juracki a jego ostre dośrodkowanie po ziemi wykańcza Fertikowski, strzelając na 2 : 0;

W 37 min. Polonia nie wykorzystuje 100% sytuacji, co mści się natychmiast, gdyż na 3 : 0 strzela Luboński po indywidualnej akcji i podaniu Skiby.

W tej samej minucie na 4 : 0 strzela świetny Fertikowski w zamieszaniu podbramkowym.

Ten sam zawodnik podwyższa na 5 : 0 strzelając w pełnym biegu w okienko po znakomitym dośrodkowaniu Jurackiego z lewej strony.

Druga połowa i zmiany w naszym zespole. Na boisku pojawiają się Skwarek, Syroka, Szak, Truszczyński, Kosiński, Purczyński i Komenderski, Skuza. Nie zagrał lekko kontuzjowany Ciupa i Klofik, który wznowił treningi ale potrzebuje trochę czasu na odzyskanie formy z jesieni.

Dokładamy kolejne 3 bramki.

Na 6 : 0 strzela Skwarek po indywidualnej akcji od polowy boiska i strzale w długi róg bramkarza.

Na 7 : 0 podwyższa Skiba, strzelając z powietrza nie do obrony, po znakomitym podaniu Michorka. Roman popisał się kilkoma świetnymi zagraniami w tym meczu.

W 80 min. swojego 4. gola strzela Fertikowski po akcji i podaniu Kosińskiego.

W drugiej połowie Polonia miała tzw. 100 ale świetnie obronił Szak.

Uwaga – nie popadamy w huraoptymizm. To tylko kolejny sparing a prawdziwa gra zaczyna się za tydzień w niedzielę w Niechanowie z Liderem. Cieszy, że mamy mocny, wyrównany zespół. Cieszy ładna gra i widać, że okres przygotowawczy nie poszedł na marne. Na wyróżnienie zasługuje każdy ale miano MVP / Most Valuable Player – najbardziej wartościowy gracz / dzisiaj kibice przyznali Michałowi Fertikowskiemu – brawo !.

Polonia Piła miała problemy personalne i później rozpoczęła przygotowania ale widać, że mimo porażki drużyna ma potencjał a powrót Kosteckiego i pozyskanie z Szydłowa na kolejną rundę Walkowiaka przyniesie tylko pozytywne efekty a trener Piotr Sochacki zdąży wszystko poukładać. Polonia na pewno będzie groźna dla każdego zespołu.

Na koniec warto wspomnieć, że mecz, bardzo dobrze  sędziowała, można powiedzieć – historyczna trójka sędziowska, ostatni raz w tym składzie : Marek Grochowski jako główny i na liniach Adam Luboński i Rafał Kniecicki. Dziękujemy Panowie – dobra robota !

WKRÓTCE WYWIAD Z TRENEREM KOWALSKIM

Jerzy Siwiec

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.