1/8 Pucharu Polski i efektowne 6 : 0 !

DSC07728Jako obrońca tytułu, Iskra Szydłowo dopiero dzisiaj, czyli od 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Piła weszła do gry. Przeciwnikiem Unia Ujście.

Jeszcze nie umilkły echa sobotniego meczu z Lubuszaninem Trzcianka a już gramy kolejny, ważny i trudny mecz. Puchar Polski a tu jak wiadomo, o niespodzianki nie trudno.

Unia Ujście, po wzmocnieniach i z nowym trenerem Przemysławem Zublewiczem, byłym trenerem juniorów naszego klubu. Do tego kilku byłych piłkarzy Iskry Szydłowo.

Przed meczem trwały spekulacje, czy na małym, nierównym boisku w Ujściu Iskra Poradzi sobie bez problemów z dobrze grającą Unią. Rozpocząć mocnym składem, czy dać pograć zmiennikom ?

Minęło zaledwie 10 minut i wszystko było jasne.

W 8 min. Ciupa strzela na 1 : 0 po podaniu Klofika a 2 minuty później jest już 2 : 0. Wojciechowski nie daje szans bramkarzowi Unii po długim, dokładnym podaniu Lubońskiego.

Trener Unii, Przemek Zublewicz raczej przewidział rozwój wydarzeń i rozpoczął spotkanie bez 2 czy 3 podstawowych zawodników. Jak się później dowiedziałem od kibiców, Unia gra w sobotę derbowy mecz z Kaczorami i oszczędza siły. Iskra też bez Jurackiego i Nawrockiego a Gabryś Kulacha na ławce.

W 33 min. kolejną bramkę strzela Wojciechowski. Z autu wrzuca Dudziński, głową przedłuża Ciupa a Krzysio dopełnia formalności. Jest 3 : 0.

38 min. i 4 : 0 po długim podaniu Lubońskiego i indywidualnej akcji Ciupy. Kacper w sytuacji sam na sam kiwnął bramkarza i strzelił do pustej bramki.

Po przerwie, w 75 min. na 5 : 0 podwyższa Wojciechowski a 10 minut później Adrian Mikołajczak głową po rzucie rożnym ustala wynik spotkania na 6 : 0.

Zdaniem kibiców Unii, ich drużyna zasłużyła na bramkę honorową ale profesorska gra w obronie Skiby i Mikołajczaka udaremniła te starania. Zdaniem tych samych kibiców, Unia ma perspektywy. Nowy trener, frekwencja na treningach i kilku dobrych piłkarzy, w tym kilku grających kiedyś w Szydłowie, dają nadzieję na dobrą grę. Na inaugurację rundy wiosennej Unia wygrała 3 : 1 z Osiekiem.

My w sobotę gramy z Leśnikiem ale to będzie już zupełnie inny mecz. W IV lidze nie ma słabych.

KOLEJNYM NASZYM PRZECIWNIKIEM W 1/4 PP BĘDZIE POLONIA JASTROWIE, KTÓRA WYELIMINOWAŁA WŁÓKNIARZA OKONEK / 4 : 1 /. MECZ 22 KWIETNIA W JASTROWIU. ZWYCIĘZCA TEGO MECZU TRAFIA NA ZWYCIĘZCĘ Z PARY LUBUSZANIN TRZCIANKA – FORTUNA WIELEŃ.

ISKRA SZYDŁOWO: SZAK, SKIBA, MIKOŁAJCZAK A., SKWAREK / MIKOŁAJCZAK S. /, DUDZIŃSKI, MICHOREK, CIUPA, KLOFIK, FERTIKOWSKI / KOMENDERSKI /, LUBOŃSKI / SYROKA /, WOJCIECHOWSKI.

REZERWOWI: KULACHA.