Derby dla Iskry Szydłowo !.

Świetna gra, świetny wynik i niemożliwe stało się faktem. Derby dla Iskry Szydłowo, która 3 : 0  / 2 : 0 /pokonała faworyzowanego Lubuszanina Trzcianka.

Lubuszanin Trzcianka przyjechał do Szydłowa w roli murowanego faworyta. Po ostatniej przegranej u siebie z Kotwicą Kórnik, ” Lubu” musiał wygrać z Iskrą, żeby dalej nie tracić dystansu do czołówki. Nie dał rady. Niestety dla gości – przyszła kolejna przegrana. Porażka 3 : 0 po słabej grze i błędach w obronie. Zespół musi się szybko pozbierać – mówił po meczu trener Jarosław Feciuch. W składzie gości Marek Hermanowicz – były pilkarz Iskry a na ławce, w roli trenera bramkarzy Gabriel Kulacha – były bramkarz Iskry.

Iskra Szydłowo podbudowana wynikiem 7 : 0 ze Spartą przed tygodniem i z apetytem na sprawienie niespodzianki z kolejnym faworytem ligi. W składzie Iskry byli zawodnicy Lubuszanina, którzy po cichu, przed meczem mówili, że mają coś do udowodnienia.

Fakty są takie, że Iskra Szydłowo rozegrała kolejne, świetne spotkanie. Po walce na całym boisku, pressingu, uważnej grze w obronie i wykonaniu założeń taktycznych trenerów Sochackiego i Bani Iskra pewnie wygrała, czym kolejny raz w osłupienie wprawiła znawców piłki w okręgu.

Do przerwy 2 : 0 po golach Mateusza Górnego w 23 min. i Patryka Polaka w 40 min. Wcześniej dwie sytuacje bramkowe. W 5 min. Górny po indywidualnej akcji wyszedł sam na sam ale przy strzale nieczysto trafił piłkę  a kilka minut później ten sam zawodnik, po podaniu Skwarka strzelił z bliskiej odległości nad poprzeczką.

Po przerwie, w 53 min. kolejną, swoją bramkę dla Iskry strzelił Altair z Brazylii. Lubuszanin za wszelka cenę próbował ratować wynik ale ataki rozbijały się przed polem karnym. Niewidoczni bramkostrzelni Nowak i Wawszczak, praktycznie bez sytuacji bramkowych.

Po meczu SMS- y z gratulacjami przysłał były trener Iskry Tomasz Kowalski i były piłkarz Łukasz Kłączyński. Prezesi – Rafał Szczanowicz i Marek Wojdyło nie kryli zadowolenia po meczu. Prezes Iskry – Rafał Szczanowicz mówił po meczu, że jeden z portali internetowych, który podaje wyniki na żywo dzwonił i upewniał się czy to aby nie żart ten wynik w Szydłowie.

Mecz rozegrano w sportowej atmosferze i bez najdrobniejszych ekscesów, przy pełnych  trybunach. Brawo Kibice  i tak trzymać !

Za tydzień wyjazd do Kotwicy Kórnik i znowu – Iskra nic nie musi, Kotwica w roli zdecydowanego faworyta.

ISKRA SZYDŁOWO: SKUZA, KOTIUSZKO, DOLNY, GÓRNY / ZUBLEWICZ od 70 min. /, POLAK, SKWAREK, WALKOWIAK / POZNAŃSKI od 83 min. /, ALTAIR ANDRE SILVA, PAŃCZYSZYN / KOMENDERSKI od 68 min./, GÓŹDŹ / HEJAK od 80 min./, KWIATKOWSKI.

REZERWOWI: WARYKASZ, KISIEL, KOTOWICZ.