Do 91 minuty powtórka z Trzcianki.

DSC05136Sobota, 31 maja, godzina 16.00, boisko w Szydłowie i lokalne derby, które dla układu  tabeli, praktycznie nie mają znaczenia. “Lubu” nie awansuje a Iskra nie spadnie. Iskra przegrała 1 : 2.Dzisiejsze derby regionu pilskiego pomiędzy beniaminkiem – Iskrą Szydłowo a rutyniarzem – Lubuszaninem Trzcianka, bardzo dobrze grającym na wiosnę, po okazałym zwycięstwie nad Tarnovią przed tygodniem, od dawna wzbudzały sporo emocji, szczególnie wśród kibiców zza miedzy, szydzących z małego Szydłowa. Niestety, podczas meczu “zadymiarze” z Trzcianki, dali o sobie znać przy pomocy świec i petard / taką wersję zachowań otrzymałem telefonicznie /. Poniżej wersja widziana oczami trenera bramkarzy – Adama Lubońskiego i jego komentarz:

“Nad nami wisi jakaś klątwa po raz kolejny zabrakło nam szczęścia karny???????  93 minuta  załatwia mecz, sprawiedliwym wynikiem powinien być remis ! Po mimo różnych opinii kibice Trzcianki zachowywali się super race;, petardy, serpentyny i co z tego mi osobiście to nie przeszkadzało zrobili fajną oprawę nie wyzywali na Szydłowo nie byli agresywni brawa za oprawę. Gratulacje dla Trzcianki za 3 punkty . Sędziowanie no cóż !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.”

Całe szczęście, że nasze mecze są nagrywane i nie będzie problemu z wyłapaniem najbardziej chamskich zachowań. Pseudokibice nie pozostaną bezkarni tak jak w przypadku pisania anonimowych obelg pod adresem Szydłowa. Na nagraniach wyraźnie widać twarze i czyny. Jeżeli wszystko było ok, nikt nie musi się obawiać.

Przed meczem podziękowano byłemu piłkarzowi Iskry, Krzysiowi Mrozkowi za 4 sezony gry w Szydłowie i udział w awansie do ligi okręgowej i IV – tej. Powodzenia Pele !

Niestety nie byłem na meczu ale od dzwoniących kolegów wiem, że to typowy mecz walki z olbrzymią ilością kartek. Nie oceniamy pracy sędziów ale wy, w komentarzach możecie. Serdecznie zapraszam. Tak przy okazji – jak gramy z drużynami z okolic Poznania to sędziują mecze sędziowie z Poznania i i jego okolic. Jak w takim meczu jak dzisiejszy przydałby się sędzia z Poznania to sędziują z OZPN Piły. O co chodzi ? Może ktoś wie ?

Tracimy gola w 17 minucie ale przed przerwą, a dokładnie w 43 minucie wyrównuje Wyszyński. Do przerwy 1 : 1 i zanosi się na powtórkę z Trzcianki, tym bardziej, że od 62 minuty gramy w “10” po usunięciu z boiska za 2. żółtą kartkę Skwarka. Goście też kończą mecz w dziesięciu po czerwonej kartce.

Gola na 1 : 2 tracimy w doliczonym czasie gry z rzutu karnego. Strzał obronił Kulacha ale wobec dobitki, przy biernej postawie naszych obrońców był już bezradny.

Porażka w takich warunkach na pewno boli ale brawa dla naszej drużyny za walkę. Kibice z Piły po meczu mówili, że sprawiedliwy byłby remis.

Przypomnijmy, że w środę / 4 czerwca /, w ramach Pucharu Polski jedziemy do Kępna. Zwycięzca z Kępna ma w następnej rundzie wolny los i zagra 19 czerwca w finale Wielkopolski. W lidze do rozegrania jeszcze mecz Z leśnikiem Margonin / 7.06. /a w ostatniej kolejce mamy walkower ze Świtem Piotrowo.

ISKRA SZYDŁOWO: KULACHA, TRUSZCZYŃSKI, SKIBA, JURACKI, KOMENDERSKI, MICHOREK, SKWAREK / czerwona kartka w 64 min./, KLOFIK, LUBOŃSKI / ZUBLEWICZ od 72 min. /, WYSZYŃSKI, KISIEL.

REZERWOWI: SZAK, SYROKA, WALKOWIAK, MIŚKIEWICZ, BĘBEN.