Dobre 1 : 1 z GKS Dopiewo.

DSC06478Niedawny III – ligowiec, GKS Dopiewo zawitał do Szydłowa w sobotnie popołudnie z nadzieją na łatwe zdobycie 3 punktów. Skończyło się remisem 1 : 1.

4 wygrane / ostatnio 9 : 1 z Leśnikiem /, 1 remis i 3 porażki. W efekcie 7 pozycja w tabeli z dorobkiem 13 punktów. To dorobek przed dzisiejszym spotkaniem naszego rywala.

Iskra dalej osłabiona. Brak naszej, głównej siły uderzeniowej w ataku czyli Nawrocki i Kostecki – obaj kontuzje. Reszta gotowa do gry, podbudowana dobrym występem w Plewiskach. Iskra bez zwycięstwa u siebie / porażka i 2 remisy /chciała udowodnić, że i u siebie potrafi wygrywać. Zapowiadało się super widowisko.

Zobaczyliśmy jednak kolejny, twardy mecz walki na boisku w Szydłowie. Zdaniem trenera Rybaka, trenera GKS Dopiewo, małe boisko stwarza warunki do gry w kontakcie. Pierwsze minuty bez sytuacji bramkowych. Z  resztą  w całym spotkaniu mało sytuacji do strzelenia bramki z obu stron.

W 8 minucie Klofik z 20m  nad bramką. Goście odpowiadają w 20 minucie takim samym strzałem.

W 26 minucie groźna akcja gości po prawej stronie i strzał nad poprzeczkę.

W 34 minucie tracimy bramkę. Najpierw strzał w słupek głową a za chwilę po dośrodkowaniu z rogu Kulacha broni, piłka odbija się od poprzeczki, spada na linię bramkową , a goście wpychają ją do siatki.

Na szczęście szybko strzelamy na 1 : 1. Niezastąpiony Patryk Klofik  „Kilof”  z rzutu wolnego z 30 m. strzela z kozłem nie do obrony .

W 38 minucie ostro strzela Skwarek. Bramkarz z największym trudem wybija na róg. W tej samej minucie Purczyński po indywidualnej akcji oddał świetny strzał, też obroniony przez bramkarza gości.

2 połowa to dalej walka na całym boisku, często przerywana faulami z obu stron,  dużo przerw w grze.

W 70 minucie Michorek ukarany drugą żółtą kartką, w efekcie czerwoną i ostatnie 20 minut gramy w 10- ciu.

W 81 minucie Juracki mógł dać nam wygraną, ale jego loba wybił na róg bramkarz Dopiewa.

Dzisiejszy remis 1 : 1 zdaniem obu trenerów nie krzywdzi żadnej z drużyn i jest wynikiem sprawiedliwym.

Czekamy na powrót Nawrockiego i Kosteckiego.  Pomoc w ataku niezbędnie potrzebna.

ISKRA SZYDŁOWO: KULACHA, SKIBA, DUDZIŃSKI, KOMENDERSKI / JURACKI /, PURCZYŃSKI, MICHOREK / 70 min. cz.k./, SZYMAŃSKI, KLOFIK, SKWAREK / KWIATKOWSKI /, LUBOŃSKI, KOSIŃSKI / MIKOŁAJCZAK /.

REZERWOWI: SZAK, SYROKA.