Iskra przegrała w Gnieźnie.

Druga porażka. Tym razem 2 : 0 / 1 : 0 /z Mieszkiem Gniezno, byłym III -cio ligowcem na jego boisku. Optycznie mecz wyrównany ale to Gospodarze górą. Mieszko bardziej doświadczony, ograny w III lidze, własne boisko. My starym zwyczajem dajemy w prezencie gola z rzutu karnego i do tego plaga niecelnych podań.

Nie da się wygrać, kiedy co drugie podanie jest niecelne. Mateusz Górny i Dominik Drzewiecki nie strzelą bramki jeżeli nie dostaną dobrego podania. Niektórzy zawodnicy jeszcze na wakacjach / przez grzeczność nie wymieniam nazwisk /. Piłka to prosta gra. Trzeba strzelać bramki ale gole poprzedzają dobre dogrania / czytaj podania / piłki. Dzisiaj zdecydowanie tego zabrakło.

W  5 min. Michał Pakuła mógł dać nam prowadzenie. Jego strzał z prawej strony minimalnie minął słupek. W odpowiedzi Mieszko ma dwie dogodne sytuacje w 10 i 11 minucie. W obu przypadkach świetnie broni Robert Kaczmarek.

W 19 min. faul w polu karnym, rzut karny i przegrywamy 1 : 0. Niegroźna sytuacja, niepotrzebny faul. Był ostry kąt. Stało się. Który to już raz ?.

26 i 35 min. strzela Dominik Drzewiecki. Raz piłka wychodzi na róg a raz nad poprzeczką.

39 i 43 min. ponownie groźne strzały Gospodarzy broni Kaczmarek.

W 44 min. faul na Drzewieckim, strzał z wolnego w mur. Koniec pierwszej połowy.

Po przerwie, w 49 min. Mieszko strzela w poprzeczkę. Odpowiada Mateusz Górny i Damian Buczek strzałem z 18 m. Piłka min. niecelna.

Do 68 min. nie dzieje się nic godnego uwagi. Gniezno cofnięte i czekające na kontrę. Iskra nie stwarza sytuacji bo nie ma celnego podania.

W 68 min. druga żółta kartka i w efekcie czerwona dla zawodnika Gospodarzy. Gramy z przewagą 1. zawodnika. Atakujemy, gramy na połowie Mieszka. Nieskutecznie.

W 81 min. tracimy bramkę na 2 : 0 po bardzo ładnej akcji Gospodarzy.

W 90 + 2 zawodnik Gospodarzy ukarany czerwoną kartką / 2 x żółta / i Mieszko kończy mecz w “9”. Iskra nie ma czasu na zdobycie chociaż honorowego gola.

Za tydzień do Szydłowa przyjedzie Unia Swarzędz. Kolejny, już trzeci z rzędu III – cio ligowiec. Czas się obudzić Iskro. Wakacje skończone. Iskra musi zacząć grać to co potrafi. Pressing, agresja, szybka kontra. Kibice czekają na zdecydowanie lepszą grę.

ISKRA SZYDŁOWO: KACZMAREK, MIKOŁAJCZAK, KŁĄCZYŃSKI / PIETROWSKI /, SZWEDEK, SKWAREK / KOTIUSZKO /, BUCZEK / ZIELIŃSKI /, WALKOWIAK / PIECHOWIAK /, PAKUŁA, SIWAK Karol, DRZEWIECKI, GÓRNY / NIZIO /.

REZERWOWI: CZAPLA, SIWAK Karol, BAGNIEWSKI.