Iskra Szydłowo – Grom Plewiska 1 : 0 !

DSC078871. Maja, Święto Pracy a piłkarze “pracują”, rozgrywając 23 kolejkę spotkań o mistrzostwo IV ligi. Do Szydłowa przyjechał Grom Plewiska.

Grom Plewiska w rundzie wiosennej gra jak z nut pokonując kolejnych rywali. 5 meczy wygranych, w tym w Trzciance i w Obornikach. Bez porażki, ba nawet bez remisu. Same wygrane. Odwołany mecz z Niechanowem przez zalane boisko. 7 miejsce w tabeli. Słowem same superlatywy.

Iskra po porażce w Pobiedziskach, z chęcią rehabilitacji i powrotu do dobrej formy i gry. W pierwszym meczu, w Plewiskach Iskra wygrała 1 : 0 po przepięknej bramce Emila Lubońskiego. Jak będzie dzisiaj ?

Dzisiaj, po zaciętym, trzymającym w napięciu do ostatniej minuty meczu, Iskra pokonała Grom 1 : 0 po bramce Adriana Mikołajczaka. Gdyby z takim zaangażowaniem zagrała nasza drużyna w Pobiedziskach, mielibyśmy o 3 punkty więcej – mówili kibice Iskry po zakończonym spotkaniu.

Do 36 minuty, kiedy to wspomniany już Adrian Mikołajczak wyprowadził nasz zespół na prowadzenie, strzelając gola po rzucie rożnym, w zamieszaniu podbramkowym emocji nie było za wiele. Trwała zacięta walka ale bez sytuacji bramkowych.

Chwilę przed strzeleniem bramki, świetną akcję przeprowadzili Luboński, Michorek a kończył strzałem z pierwszej piłki Wojciechowski. Pachniało golem.

W pierwszej połowie kilka groźnych strzałów obronił Marcin Szak.

Po przerwie goście rzucili się do odrabiania strat. W efekcie, po faulu w polu karnym sędzia dyktuje rzut karny przeciwko Iskrze. Jest 51 min. i wydaje się, że mecz rozpocznie się od nowa po wyrównaniu z karnego. Nic z tego. Marcin Szak ma “Dzień konia” i świetną interwencją broni mocny strzał zawodnika Gromu. Marcin za chwilę broni strzał z 8 m. po rzucie rożnym. Marcin dzisiaj był tam, gdzie strzelali goście.

Po niewykorzystanym karnym gra się zaostrza. Goście maja przewagę i grają na naszej połowie. Sporadycznie kontratakujemy. Czas stoi w miejscu. Napięcie rośnie.

Pod koniec spotkania czerwoną kartkę otrzymuje Dudziński ale do końca niewiele czasu. Karol dał się z prowokować zaraz po wejściu na boisko i nie utrzymał nerwów na wodzy próbując samemu wymierzyć sprawiedliwość. Nie pochwalamy takich zachowań.

Mecz kończy się naszym zwycięstwem i przerwaniem passy pięciu zwycięstw Gromu Plewiska. Ta wygrana powinna dodać wiary naszej Iskrze. Grom to przecież do niedawna 3 – ligowiec. Gratulacje dla całego zespołu !

Grę braci Mikołajczaków już kolejny raz oglądali z trybun rodzice – gratulacje dla Państwa.

ISKRA SZYDŁOWO: SZAK, SKIBA, MIKOŁAJCZAK A., JURACKI, MIKOŁAJCZAK S., MICHOREK, CIUPA, FERTIKOWSKI, NAWROCKI / DUDZIŃSKI /, WOJCIECHOWSKI / KLOFIK /, LUBOŃSKI / KOSIŃSKI /.

REZERWOWI: KULACHA, SYROKA, KOMENDERSKI, PURCZYŃSKI.