Iskra Szydłowo Mistrzem Jesieni !!!

Po efektownym zwycięstwie z Leśnikiem Margonin 4 : 0 / 0 : 0 /na jego boisku, Iskra Szydłowo zakończyła rundę jesienną sezonu 2018/19 w Poznańskiej Wschodniej Lidze Międzyokręgowej na pozycji lidera.

Kibice skandowali “Mistrza jesieni mamy i już go nie oddamy” ale od razu dodają, że do wygrania ligi jeszcze bardzo daleka droga. Daleka droga, gdyż przed nami runda rewanżowa na wiosnę a już za tydzień przyjedzie do Szydłowa wicelider – Sparta Oborniki, tracąca 1 punkt. Mecz zostanie rozegrany awansem, jako 1 – sza kolejka z rundy wiosennej.

Piotr Sochacki zdaje sobie sprawę z sukcesu ale zaraz dodaje. “Studzę zapędy i już teraz myślenie o IV lidze. To dopiero połowa drogi. Wiem też, że takie drużyny jak Sparta Oborniki, Wełna Skoki czy Huragan Pobiedziska od dawna maja plan powrotu i prawdopodobnie w czasie zimowej przerwy dokonają wzmocnień. Będą walczyć do końca. My robimy swoje. Podkreślałem to od dawna. Skupiamy się na najbliższym meczu. Na podsumowanie i plan na rundę rewanżową przyjdzie czas”

Dzisiejsza wizyta w Margoninie zaczęła się od kawy w klubie i spotkania z prezesem – Michałem Stefaniakiem i sekretarzem zarządu – Andrzejem Zaborowskim. Obaj zgodnie twierdzą, że mają drużynę młodą i przyszłościową. Gra w niej 5 – ciu byłych juniorów z ligi wojewódzkiej i w nich nadzieja na przyszłość . Do tego kilku doświadczonych zawodników. Mówią też o małej frekwencji na treningach.

Potwierdza to dzisiejsze spotkanie. Pierwsza połowa wyrównana, nawet momentami z przewagą Leśnika. Mieli też kilka sytuacji, zresztą podobnie jak i nasz zespół. Druga połowa to dominacja Iskry.

• W 7 min. Skwarek strzela nad porzeczką;
  • W 10 min. Urbański lobuje bramkarza w polu karnym – bramkarz broni;
  • 14 min. to seria błędów w naszej obronie;
  • 15 min. strzał Leśnika głową obok bramki;
  • W 17 min. strzał gospodarzy z wolnego, rykoszet i rzut rożny;
  • 23 min. i gospodarze wybijają pilkę z linii bramkowej po rzucie rożnym i zamieszaniu;
  • Gospodarze stzrelaja z wolnego – broni Najdek.

To najważniejsze wydarzenia 1 – szej połowy. Wynik bezbramkowy.

Od dawna wiadomo, że drugie połowy Iskra ma lepsze. Potwierdziło się to i tym razem.

• 52 min. strzał Skwarka w boczna siatkę;
  • ZNAKOMITY, PRZEPIĘKNY STRZAŁ Z WOLNEGO, OKOŁO 30 M. PATRYKA POLAKA. SAMO OKNO.  1 : 0 od 58 min.;
  • 71 min. i 2 : 0 po faulu na Forysiu w polu karnym. Pewnym egzekutorem ŁUKASZ KŁĄCZYŃSKI;
  • 75 min. rzut karny po faulu na Urbańskim. Marcin wychodził sam na sam, był trzymany w polu karnym ale oddał strzał, który bramkarz obronił. Sędzia wrócił jednak do faulu i podyktował “11”. Pewnym egzekutorem MICHAŁ KOTIUSZKO;
  • 90 min. piękna, dwójkowa kontra naszej drużyny. Patryk Polak z lewej strony podaniem na prawo obsłużył PATRYKA WARYKASZA . Patryk wyszedł sam na sam i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Po bramce Patryk cieszył się jak dziecko z całą naszą ławką rezerwowych.

Gospodarze ambitnie  dążyli do strzelenia bramki honorowej ale nie dali rady. Brawa jednak za postawę , szczególnie w 1 – szej połowie. Leśnik kończył mecz w 10 – tkę po 2. czerwonych kartkach / jedna dla zawodnika na ławce /.

ISKRA SZYDŁOWO: NAJDEK, KOTIUSZKO, DOLNY, FORYŚ/ BUŁYK /, POLAK, KŁĄCZYŃSKI / ALTAIR /, SKWAREK, BRODA, URBAŃSKI / WARYKASZ, GÓŹDŹ, MAKUCKI / KWIATKOWSKI /.

REZERWOWI: KOWALSKI, PAŃCZYSZYN, RUSIECKI.