Iskra w półfinale Pucharu Polski !

Po efektownym zwycięstwie 4 : 0 / 2 : 0 / z GLKS Wysoka na jej boisku, Iskra Szydłowo awansowała do półfinału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Piła i za tydzień zagra z Notecią Dziembowo o finał.

Iskra rozpoczęła mecz bardzo zmotywowana i z wielką chęcią zwycięstwa. Od pierwszych minut na bramkę GLKS  sunął atak za atakiem i trwał ostrzał bramki gospodarzy. Wysoka zaskoczona takim obrotem sprawy. Nie od dziś wiadomo, że na swoim, specyficznym boisku GLKS  potrafi grać i nie jeden przeciwnik z górnej półki zostawiał tam punkty.

Dzisiaj to Iskra pokazała lepszą grę a odmłodzony zespół gospodarzy miał przebłyski i swoje okazje na strzelenie chociażby honorowej bramki.

Na 1 : 0 strzela Urbański, poprawiając zablokowany strzał Altaira w polu karnym. Była 20 minuta. 2 : 0 w 26 minucie po akcji od lewej do prawej strony i strzale pod poprzeczkę wspomnianego już Altaira. w 33 min. gospodarze grają w “10”, po tym jak jeden z ich piłkarzy obraził sędziego. w 45 min. gospodarze graja już w “9 ” po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce.

Zaraz po przerwie osłabiony GLKS ma dwie bramkowe okazje. Piłkę wybijamy z w ostatnim momencie z bramki.

Niewykorzystane sytuacje się zemściły w 51 min., kiedy to Ratajczak podwyższył na 3 : 0 sprytnym strzałem z tzw. czuba. w 56 min. w polu karnym faulowany jest Polak a rzut karny na gola zamienia Skwarek. Jest 4 : 0 i wynik do końca się nie zmienia.

W 75 min. Altair opuszcza boisko za drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną.

11 strzelonych bramek w dwóch meczach – jest dobrze, jesteśmy na dobrym kursie i oby tak dalej.

W sobotę liga i mecz z Vitkovią a za tydzień, w środę półfinał w Dziembowie.

ISKRA SZYDŁOWO: NAJDEK, BRODA, KOTIUSZKO, DOLNY / MAKUCKI /, POLAK / BUŁYK /, KŁĄCZYŃSKI, SKWAREK, WAWSZCZAK / FORYŚ /, ATAIR / 75 min. cz.k. /, RATAJCZAK / HEJAK /, URBAŃSKI.

REZERWA: WALKOWIAK, PAŃCZYSZYN.